Berliński startup Bitbond otrzymał licencję BaFin

Berliński startup Bitbond otrzymał licencję BaFin

Biznes

Jeden z globalnych liderów branży pożyczek peer-to-peer, Bitbond, otrzymał licencję przyznawaną przez niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych (BaFin). Jest to pierwsze przedsiębiorstwo oparte na technologii blockchain świadczące usługi finansowe, której udało zdobyć się tę licencję.

bitbond1

 

Jeden z globalnych liderów branży pożyczek peer-to-peer, Bitbond, otrzymał licencję przyznawaną przez niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych (BaFin). Jest to pierwsze przedsiębiorstwo oparte na technologii blockchain świadczące usługi finansowe, której udało zdobyć się tę licencję i jeden z nielicznych obok np. Bitspamp, który może się pochwalić licencją rządową.

 

Bitbond łączy właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy potrzebują dodatkowego finansowania, z inwestorami, poprzez zastosowanie waluty Bitcoin oraz technologii blockchain w celu przetwarzania płatności. Dzięki zastosowaniu tej technologii umożliwia indywidualnym oraz instytucjonalnym inwestorom lokować swoje fundusze w wielu różnych regionach świata, przy różnych stopach procentowych. Licencja BaFin pozwala firmie operować niezależnie od banków, co również wpływa na niezależność pod względem geograficznym.

 

„Otrzymanie licencji BaFin, która upoważnia nas do pośrednictwa finansowego w dostępie do produktów inwestycyjnych, pozwala nam operować niezależnie od banków. Daje nam to znaczącą poprawę wydajności. Inne startup’y z branży fintech w głównej mierze wypożyczają licencję i przez to są ograniczone pod względem regionalnym.” – komentuje Radoslav Albrecht, założyciel oraz dyrektor generalny Bitbond

 

„Nasza licencja pomaga nam wypełnić masz misję, jaką jest uczynienie finansowania przedsiębiorstw oraz inwestowania sprawą globalną. Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszym dostawcą usług finansowych w całym sektorze blockchain, będącym pod nadzorem. Kreuje to bezpieczeństwo prawne dla inwestorów na naszej platformie i pokazuje, że Niemcy są dobrym miejscem dla przedsiębiorstw oferujących innowacyjne oraz globalnie dostępne usługi finansowe.” – dodaje Albrecht.

 

Przy użyciu platformy, inwestorzy finansują małe przedsiębiorstwa za pomocą pożyczek i dzięki temu mają dostęp do atrakcyjnych stop procentowym. Do dnia dzisiejszego, platforma może pochwalić się aktywnymi użytkownikami z ponad 120 krajów, którzy wygenerowali łącznie ponad 1400 pożyczek. Większość pożyczkobiorców to sprzedawcy online, którzy prowadzą sklepy internetowe na platformach takich jak eBay czy Amazon. Bitbond przeprowadza ocenę ich zdolności kredytowej przy pomocy danych pochodzących ze sprzedaży online. Następnie, pożyczkobiorcy używają funduszy na zakup nowego towaru oraz finansowanie kapitału obrotowego.

 

Niemiecki Urząd Nadzoru Usług Finansowych – BaFin, zakwalifikował kryptowaluty oparte o blockchain (np. Bitcoin) już w roku 2011. Tym samym, Niemcy są jednym z niewielu krajów, gdzie istnieją ramy prawne odnośnie przedsiębiorstw opartych o technologię blockchain.

 

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
BaFin Bitbond bitcoin btc licencja Niemcy pożyczki społecznościowe prawo

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.