za

Bartosz N. z Omegi Best poszukiwany listem gończym

European Halving Party 2024

Bartosz N., twórca platformy Omega Best, która okazała się piramidą finansową, jest poszukiwany listem gończym. Informację podał “Puls Biznesu“. Śledztwa trwa. Obecnie prowadzone są też przesłuchania świadków

Bartosz N. poszukiwany listem gończym

Jak podał portal pb.pl, Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga poszukuje listem gończym Bartosza N.. To twórca i zarazem dyrektor generalny platformy Omega Best. Jednocześnie do Komendy Głównej Policji skierowano wniosek o wszczęcie poszukiwań jego osoby i to na skalę międzynarodową. Z nagrań, jakie opublikował w mediach społecznościowych sam podejrzany, wynika, że może on przebywać za granicą. Jak sugerują media, prawdopodobnie jest teraz na terenie Ukrainy.

Przypomnijmy, że pierwsze doniesienia medialne, które ostrzegały przed projektem, pojawiły się nawet dwa lata temu. Sami parokrotnie pisaliśmy o projekcie.

Do pierwszych zatrzymań w związku ze sprawą doszło jesienią zeszłego roku. Wtedy zatrzymano Łukasza B., dyrektora finansowego Omegi. Usłyszał on zarzut oszukania blisko 520 osób. Te łącznie zainwestowały poprzez platformę około 2,6 mln euro i ponad 60 tys. zł. B. grozi nawet do 10 lat więzienia.

Obecnie jednak były dyrektor finansowy Omegi przebywa na wolności. 12 grudnia ub. r. warunkowo opuścił areszt, za poręczeniem majątkowym w kwocie 100 tys. zł. Ma jednak dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z określonymi osobami.

Dotychczas nie zatrzymano innych osób powiązanych z Omegą. Prowadzone jest śledztwo.

Prowadzone są czynności procesowe, w tym przesłuchania świadków i gromadzenie dokumentacji – powiedziała na łamach “Pulsu Biznesu” prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

Bartosz n.

Piramida na międzynarodową skalę

Omega była platformą, która starała się wykorzystać rosnące zainteresowanie rynkiem kryptowalut. By w ogóle zarejestrować się w jej strukturze, należało wejść na stronę poprzez „link referencyjny”.

W ramach działania projektu sprzedawany był tzw. Active Box. To „połączenie usług reklamowych, udział w badaniach marketingowych i zadaniach związanych z obsługą chmury kryptowalutowej”.

Firma oparta była na programie partnerskim w ramach tzw. planu binarnego. Całość polegała na tym, że użytkownik budował swoją tzw. „strukturę dystrybucyjną” w ramach „dwóch nóg”. Użytkownicy zbierali środki w ramach wykupywanych przez innych „inwestorów” „Active Box’ów” będących w ich strukturze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności