za

Czy życie Sama Bankmana-Frieda jest zagrożone?

Prawnicy Sama Bankmana-Frieda przekazali, że trzech mężczyzn wjechało swoim pojazdem w metalową barykadę przed domem rodziców założyciela FTX w Kalifornii. Ponoć cała rodzina Sama stała się też celem „intensywnej kontroli mediów [i] nękania”.

Atak na dom, gdzie przebywa Sam Bankman-Fried

Upadek FTX spowodował wielomiliardowe straty inwestorów i uczynił z Bankmana-Frieda jedną z najbardziej znienawidzonych postaci na rynku kryptowalut. Wiele wskazuje na to, że były CEO giełdy żyje teraz w ciągłym zagrożeniu. Jego prawnicy niedawno ujawnili, że trzy osoby wjechały swoim samochodem w barykadę domu, gdzie teraz przebywa w ramach aresztu, i powiedziały funkcjonariuszowi ochrony: “Nie będziesz w stanie nas powstrzymać”.

Potem wsiedli z powrotem do pojazdu i odjechali. Mężczyzna strzegący domu w Palo Alto nie dał rady zapisać tablicy rejestracyjnej samochodu.

Incydent miał miejsce prawie miesiąc po tym, jak nowojorski sędzia federalny zezwolił Bankmanowi-Friedowi na zamieszkanie w domu jego rodziców. Ma przebywać w areszcie domowym do momentu rozprawy, która odbędzie się dopiero 2 października 2023 r. Wcześniej spędził tydzień w więzieniu Fox Hill na Bahamach. Grozi mu 115 lat pozbawienia wolności.

Ostatni atak samochodem to nie jedyny taki incydent. Prawnicy ujawnili też, że ​​jego matka – Barbara Fried – i ojciec – Joseph Bankman – otrzymują “strumień korespondencji z pogróżkami, w tym wiadomości wyrażające życzenie, aby ponieśli krzywdę fizyczną”.

Dlaczego Bankman-Fried nie przebywa w więzieniu?

Wielu mogło rozjuszyć to, że Bankman-Fried nie czeka na wyrok w więzieniu, a w domu rodziców.

Czołowe media, w tym Bloomberg, CNBC, The Financial Times, The Washington Post i inne, zaapelowały do sędziego nadzorującego sprawę o ujawnienie nazwisk osób, które wstawiły się za byłym CEO FTX.

Prawnicy Bankmana-Frieda odmówili podania szczegółów sprawy, tłumacząc, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że poręczyciele weksla, który jest podstawą aresztu domowego, będą także nękani podobnie jak pani Fried i pan Bankman:

Biorąc pod uwagę rozgłos tej sprawy i niezwykłą uwagę mediów, można założyć, że poręczyciele niebędący rodzicami staną w obliczu poważnych obaw związanych z prywatnością i bezpieczeństwem, jeśli ich tożsamość zostanie ujawniona.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.