za

Brad Garlinghouse twierdzi, że Ripple wygra w sądzie z SEC

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, twierdzi, że jest „optymistą”, jeśli chodzi o pozew Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) w sprawie XRP. Jest przekonany, że wyrok zapadnie w 2023 roku i będzie korzystny dla jego firmy.

Brad Garlinghouse bez obaw czeka na wyrok w sprawie XRP

Przypomnijmy, że Komisja złożyła pozew przeciwko Garlinghouse’owi, Ripple i współzałożycielowi firmy, Chrisowi Larsenowi, w grudniu 2020 r. Chodziło o sprzedaż tokenów XRP, co według organu regulacyjnego było formą niezarejestrowanej (a więc nielegalnej) oferty dot. papierów wartościowych.

Ripple utrzymuje, że XRP nie jest papierem wartościowym.

Dyrektor generalny powiedział, że spodziewa się, że wyrok w sprawie zapadnie w nadchodzących miesiącach, dodając, że nie spodziewa się, aby jego firma przegrała sprawę.

Od początku myślałem, że było bardzo jasne, że fakty są po naszej stronie, że prawo jest po naszej stronie… I myślę, że, widząc, jak to się rozgrywa, sędzia z pewnością wysłucha naszych argumentów – tłumaczył.

Skrytykował też politykę SEC.

– SEC i [stojący na czele Komisji] Gary Gensler bardzo otwarcie przekazali, że postrzegają prawie wszystkie kryptowaluty jako papiery wartościowe. A to pozostawia bardzo mało miejsca na diagramie Venna [chodzi o schemat, służący ilustrowaniu zależności między zbiorami] – dodał.

Faktycznie, przewodniczący SEC, Gary Gensler, kilkakrotnie mówił, że, co prawda, bitcoin jest towarem, ale większość tokenów i kryptowalut to papiery wartościowe.

Sprawa jest ważna nie tylko dla Ripple

Garlinghouse podkreślił, że wyrok nie będzie ważny tylko dla jego firmy, ale też dla całej branży.

Coś, co wielokrotnie słyszałem tutaj w Davos [udzielając wywiadu przebywał na Światowym Forum Ekonomicznym – przyp. autora], to to, jak ważne jest to nie tylko dla Ripple… ale także, naprawdę, dla całego rynku kryptowalut w Stanach Zjednoczonych – powiedział. – Ciągle przypominam ludziom, że poza Stanami Zjednoczonymi kryptowaluty wciąż się rozwijają, Ripple wciąż się rozwija i powinniśmy upewnić się, że nadal angażujemy również organy regulacyjne spoza USA – dodał

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności