za
circle rezerwy

Banking Circle, instytucja wspierająca płatności transgraniczne dokonuje adopcji stablecoina USDC

Konferencja Kryptoraport

Banking Circle to instytucja powołana do życia w 2016 roku. Jej głównym celem jest wspieranie firm płatniczych w dotarciu do nowych globalnych rynków, unikając przy tym obciążeń ze strony tradycyjnej bankowości. Gigant skupiający się na płatnościach transgranicznych oświadczył właśnie, że przyjmuje stablecoina USDC jako formę płatności.

Banking Circle dodaje USDC do swoich opcji płatności

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem prasowym, przyjęcie stablecoina USDC jako alternatywnej metody płatności zostało włączone w ramach nowej usługi dedykowanej bankom i dostawcom usług płatniczych. Funkcja jest ułatwieniem dla typu podmiotów w dokonywaniu płatności poza tradycyjnymi drogami bankowymi.

Jednym z dostawców płynności tego rodzaju kryptowalut będzie giełda Coinbase, która stanowi jedną z największych giełd do obrotu cyfrowymi aktywami na świecie. Adopcja USDC przez Banking Circle stanowi „kluczowy krok w demokratyzacji globalnych finansów”, ponieważ umożliwia znaczące „pojednanie, szybkość i korzyści kosztowe”, jak oświadcza firma w swoim komunikacie.

Mishal Ruparel, dyrektor działu usług wirtualnych aktywów w Banking Circle, powiedział serwisowi Cointelegraph, że integracja USDC jest pierwszym krokiem banku na rynku cyfrowych aktywów.

Niektórzy z naszych klientów poruszali się po przestrzeni kryptowalutowej przez ostatni rok lub dwa, a my chcemy wspierać ich rozwój

– dodał.

Banking Circle, instytucja wspierająca płatności transgraniczne dokonuje adopcji stablecoina USDC

Banking Circle jako powód wyboru USDC na pierwszą opcję podał „największe znaczenie dla naszych klientów w tym momencie”.

W przyszłości dodamy inne stabilne monety ze sztywnym kursem USD i inne waluty” – zapowiada Ruparel i dodaje, że w trzecim kwartale 2022 r. firma skupi się nad wdrożeniem ograniczonej liczby stablecoinów zabezpieczonych aktywami.

Ruparel przewiduje również, że stablecoiny, które są zabezpieczone aktywami, takie jak USDC, staną się w przyszłości bardzo popularnym instrumentem płatniczym. Jak stwierdził:

Dzięki temu wiele firm, które sprzedają towary, usługi lub kreatywne treści online, będzie mogło sprzedawać, zbierać fundusze i otrzymywać swoje zarobki niemal wszędzie. Dzięki temu jest duża oszczędność czasu potrzebnego na transfer międzynarodowy.

Banking Circle powstał w 2016 roku. Misją firmy jest niesienie pomocy firmom płatniczym w dotarciu do nowych rynków globalnych. Przy tym ma na celu jak najbardziej optymalizować obciążenia wynikające z procesów tradycyjnej bankowości. Siedziba główna jest ulokowana w Luksemburgu, a firma działa jako instytucja kredytowa zgodnie z regulacjami Luksemburskiej Komisji ds. Sektora Finansowego.

USDC walczy o fotel lidera na rynku stablecoinów

USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Tether. Wszystko wskazuje na to, że jego jako lidera na rynku stablecoinów jest zagrożona. Powodem jest bowiem to, że stosunek kapitalizacji rynkowej USDT do USDC w tym miesiącu spadł do najniższego poziomu w historii. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności