za
bitmex artur hayes

Arthur Hayes: BTC i ETH już osiągnęły lokalne dno

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

BTC i ETH osiągnęły już dno obecnego cyklu. Odwrócenia trendu można się jednak spodziewać dopiero wtedy, gdy Fed przestanie podnosić stopy procentowe. Tak uważa współzałożyciel giełdy BitMEX – Arthur Hayes.

What do big macs, the fed, and #crypto have in common?https://t.co/C0msDGFsDB pic.twitter.com/E8hnPyOtLH

— Arthur Hayes (@CryptoHayes) June 1, 2022

Inflacja niszczy nie tylko kryptowalutowe firmy

Hayes podkreślił, że inflacja ma niszczycielski wpływ nie tylko na firmy kryptowalutowe, ale także na graczy z sektora technologicznego. Zmusza bowiem inwestorów venture capital do ograniczania swoich budżetów.

Były dyrektor generalny BitMEX twierdzi, że korelacja między aktywami cyfrowymi a indeksem Nasdaq 100 załamała się w wyniku krachu na rynku kryptowalut. Zauważył on również, że w przypadku bitcoina i etheru każdy spadek w nowym cyklu jest wciąż wyższy niż historyczne szczyty poprzedniego cyklu.

bitmex
Cykle rynkowe bitcoina. Dane: BitMEX.
Cykle rynkowe ethereum. Dane: BitMEX.
Cykle rynkowe ethereum. Dane: BitMEX.

Hayes w swoim najnowszym wpisie na blogu napisał:

Może się zdarzyć, że giełda będzie notowana na wyższym lub niższym poziomie intraday niż ta, którą obserwujemy. Chodzi o to, aby być ogólnie dokładnym i przybliżyć zakres, który można uznać za lokalne dno. W przypadku bitcoina jest to 25 000 – 27 000 USD. Z kolei w przypadku eteru jest to od 1700 do 1800 dolarów.

W połowie maja wartość bitcoina spadła do poziomu 27 000 USD, a ethereum testowało wartość 1800 USD. Również w tym samym miesiącu pierwotna kryptowaluta zanotowała rekordowe, trwające dziewięć tygodni spadki.

W chwili pisania tego tekstu bitcoin jest notowany delikatnie powyżej 30 000 USD, a ether w okolicach 1820 dolarów.

Ile powinien kosztować bitcoin według JPMorgan?

Przypomnijmy, że według analityków JPMorgan tzw. godziwa cena bitcoina wynosi 38 000 USD. Według instytucji aktywo jest więc obecnie notowane z dyskontem. Bank uważa, że BTC może odreagować silniej niż inne aktywa, ponieważ jego spadek w okresie korekty był znacznie głębszy.
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności