za
arthur hayes kurs bitcoina dolar

Arthur Hayes: kurs bitcoina wystrzeli dzięki polityce Janet Yellen

robinhood aplikacja rejestracja

Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, przewiduje gwałtowny wzrost kursu bitcoina. Powodem mają być problemy dolara.

Arthur Hayes: słaby dolar pomoże bitcoinowi

Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, jest optymistycznie nastawiony do bitcoina. Podzielił się swoimi przemyśleniami na X. Do postu dodał wykres dot. umowy odkupu zwrotnego (reverse repurchase agreement, RRP) i zmiany salda rachunku ogólnego skarbu państwa (treasury general account, TGA). Hayes określił też Sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen mianem „Bad Gurl Yellen”.

Biznesmen zasugerował także, że BTC prawdopodobnie odzwierciedli wzrost płynności dolara, co doprowadzi do wzrostu jego ceny.

(…) Bad Gurl Yellen jest zajęta pompowaniem aktywów finansowych. Nie rozpraszaj się, płynność dolara rośnie i BTC również wzrośnie. To jest wykres zmian salda RRP netto i TGA

– napisał.

Tymczasem analityk, który funkcjonuje w sieci jako dharmafi, udostępnił bardziej szczegółowe dane. W poście podkreślił, że RRP wynosi 65 miliardów USD, a saldo TGA to 35 miliardów USD. Do tego wskazał na wzrost płynności netto o 106 miliardów USD – i to tylko od 21 listopada.

Jak podkreśla Hayes, wzrost płynności pokazuje zmieniającą się dynamikę na rynkach finansowych. Inwestorzy i entuzjaści bitcoina obserwujący duży wzrost płynności mogą przewidywać potencjalny, pozytywny wpływ na rynek kryptowalut.

Współzałożyciel BitMEX podkreślił związek między płynnością dolara a ceną bitcoina, a dane wskazane przez dharmafiego udowadniają, że ów wzrost płynności faktycznie ma miejsce. Wzrost płynności netto o 106 miliardów USD od 21 listopada prowokuje pytania o potencjalny wpływ tego zjawiska na różne klasy aktywów, w tym kryptowaluty.

Tymczasem Yellen, którą Hayes określił jako „Bad Gurl Yellen” (zła dziewczynka Yellen), pozostaje sceptycznie nastawiona wobec bitcoina. Niedawno ostrzegła giełdy kryptowalut, aby przestrzegały prawa, jakie obowiązuje w USA. Mogło być to subtelne nawiązanie np. do problemów Binance.

arthur hayes kurs bitcoina dolar

Kurs bitcoina

Dziś cena bitcoina wynosi ok. 37 800 USD, co oznacza, że kurs od wczoraj niemal nie drgnął, zaś w skali tygodnia wzrósł o 3%. Z kolei jeden ether kosztuje 2088 USD, co przekłada się na aż 6-procentowy skok w ciągu 7 dni. W skali 24 h cena się nie zmieniła.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności