za
Cristine Lagarde syn

Tak się kończy inwestowanie, gdy nie słuchasz mamy! Syn Cristine Lagarde stracił na rynku kryptowalut sporo pieniędzy

robinhood aplikacja rejestracja

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde, powiedziała, że ​​jej syn zignorował ostrzeżenia przed inwestycjami w kryptowaluty i stracił „około 60%” swoich pieniędzy.

Christine Lagarde: mój syn mnie nie posłuchał i stracił pieniądze

Lagarde powiedziała studentom w ratuszu we Frankfurcie 24 listopada, że ​​jej syn stracił „prawie wszystkie” pieniądze, jakie zainwestował w cyfrowe aktywa. Ona sama ponoć ostrzegała. Mówiła, że inwestycja w kryptowaluty to zły pomysł.

Zignorował mnie po królewsku, co jest jego przywilejem

– powiedziała Lagarde.

Szefowa EBC nie ujawniła kwoty, którą jej syn stracił na giełdzie. Było to „około 60%” jego zainwestowanego kapitału.

Kiedy więc ponownie z nim o tym rozmawiałam, niechętnie przyznał, że miałam rację

– nie kryła dumy Lagarde.

Dodała jednak, że “ludzie mogą swobodnie inwestować swoje pieniądze, w co chcą, mogą spekulować”.

Cristine Lagarde

Ktoś tu nie lubi kryptowalut

Lagarde jest znana w społeczności kryptowalut ze swojego antykryptowalutowego stanowiska. W 2022 roku przekonywała, że kryptowaluty „są nic nie warte”, ponieważ to aktywa, które „są oparte na niczym”. Rok wcześniej powiedziała, że nie ma praktycznie szans na to, by banki centralne zaczęły kupować bitcoina i traktować go tym samym na równi ze złotem.

Jednocześnie Lagarde jest zwolenniczką emisji CBDC. W kwietniu 2023 r. przyznała jednak, że ​​potencjalne cyfrowe euro będzie wykorzystywane w „ograniczonym” zakresie do kontroli codziennych płatności. Brzmi jak wstęp do tworzenia realiów z “1984” Orwella, prawda?

Kontrowersje

Za Lagarde ciągną się wydarzenia z 2011 r. Została wtedy powołana na dyrektorkę zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niedługo potem wszczęto śledztwo, w którym badano wątek jej działu w przekazaniu do prywatnego (a nie państwowego) arbitrażu sporu pomiędzy jednym z banków (należących w części do skarbu państwa), a przedsiębiorcą Bernardem Tapie. W ramach działań służby przeszukały jej mieszkanie. W 2016 francuski sąd uznał ją za winną zaniedbań, ale… odstąpił jednocześnie od wymierzenia kary.

Mało tego, w 2016 r. została też wybrana na drugą kadencję dyrektorki zarządzającej Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Od 2019 jest prezesem Europejskiego Banku Centralnego.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności