za
arthur hayes bitcoin ether

Arthur Hayes: bitcoin i ether to aktywa rezerwowe rynku kryptowalut

2023-11-12
BitcoinEkonomia

Arthur Hayes twierdzi, że bitcoin (BTC) i ether (ETH) to aktywa rezerwowe na rynku kryptowalut, podczas gdy wszystkie inne projekty to shitcoiny.

Arthur Hayes mówi o BTC i ETH

Hayes radził ostatnio, co kupić, aby przetrwać dewaluację walut fiat. Według biznesmena najlepszą decyzją jest zakup kryptowalut i to z perspektywą paroletniego hodlowania. Przedstawił też swoją analizę polityki Janet Yellen, Sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych. Określił ją jako „najgorszą s*kę na świecie”. Opisał jej uprawnienia do wykluczania podmiotów z systemu finansowego zdominowanego przez dolara jako skazywanie takich firm na „wyrok śmierci”.

W najnowszym poście na swoim blogu Hayes skrytykował publikowane przez rząd statystyki dotyczące inflacji. Zasugerował, że mogą one bagatelizować prawdziwe skutki wzrostu cen. W szczególności zwrócił uwagę na niepewność i potencjalne pułapki strategii Yellen, które mają na celu stabilizację gospodarki czy emisję bonów krótkoterminowych. Zasugerował, że działania Sekretarz Skarbu mogą doprowadzić do znacznego zastrzyku płynności na rynkach finansowych.

Potem kontynuował, że ów napływ płynności, w połączeniu z działaniami innych głównych banków centralnych na świecie, może skutkować deprecjacją dolara. W miarę jak w systemie krąży więcej dolarów, względna wartość waluty może spaść w porównaniu z innymi głównymi walutami, takimi jak juan, jen i euro. Zasugerował, że łączny wpływ strategii Yellen i wynikający z niej wzrost pieniędzy fiducjarnych na całym świecie może przyczynić się do osłabienia dolara.

arthur hayes bitcoin ether

Bitcoin to zbawienie

Hayes uważa, że w sytuacji, gdy cała płynność fiducjarna „rozlewa się” po rynkach światowych, stawianie na technologie, takie jak sztuczna inteligencja, może okazać się mądrym posunięciem. Jednak zdaniem tego 38-letniego amerykańskiego przedsiębiorcy inwestowanie kryptowalut jest dziś najmądrzejszym posunięciem. Jego zdaniem kryptowaluty, w szczególności bitcoin, to zabezpieczenie przed potencjalną deprecjacją waluty fiducjarnej.

Pierwszym przystankiem jest zawsze bitcoin. Bitcoin to pieniądz i tylko pieniądz. Następnym przystankiem jest ether. Eter jest towarem zasilającym sieć Ethereum, która jest najlepszym komputerem internetowym. Bitcoin i ether to aktywa rezerwowe kryptowalut. Wszystko inne to shitcoiny

– spuentował.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.