fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Kryptowaluty

Argentyna i Brazylia będą miały własne stablecoiny oparte na Stellar

Reading Time: 2 minutes W świecie, w którym banki dokonują międzynarodowe przelewy bardzo wolno, technologia blockchain może stanowić bezpieczną, szybką i skuteczną alternatywę dla przesyłania pieniędzy. Jednak zmienność związana […]

Reading Time: 2 minutes

W świecie, w którym banki dokonują międzynarodowe przelewy bardzo wolno, technologia blockchain może stanowić bezpieczną, szybką i skuteczną alternatywę dla przesyłania pieniędzy. Jednak zmienność związana z kryptowalutowami sprawia, że dla większości są one nieco przerażające.

ARST i BRLT

Mając to na uwadze, Settle Network i Stellar wyemitują w Ameryce Łacińskiej dwa stablecoiny. ARST jest powiązany z argentyńskim peso, natomiast BRLT jest powiązany z brazylijskim realem.

Settle Network jest największą w Ameryce Łacińskiej siecią rozrachunku aktywów cyfrowych dla giełd i płatności transgranicznych. Stellar natomiast jest blockchainem stworzonym przez współzałożyciela Ripple’a Jeda McCaleba. Jego celem jest zapewnienie infrastruktury zdolnej do łączenia instytucji finansowych za pomocą krypto płatności.

Stworzenie stablecoinów zostało ogłoszone w dniu 19 listopada podczas konferencji Stellar’s Meridian.

Ale po co tworzyć stablecoiny dla walut tak zniszczonych jak argentyńskie peso i brazylijski real, które w ubiegłym roku straciły odpowiednio 30% i 20% wartości w stosunku do dolara?

Po pierwsze, handel. Użytkownicy posiadając pieniądze na blockchainie mogliby łatwiej przenosić swoje środki pomiędzy giełdami. W ten sposób można zaoszczędzić na skomplikowanych procedurach związanych z dokonywaniem transakcji typu „fiat-to-crypto”, jeśli użytkownicy chcą spróbować swoich sił na rynkach.

Głównym przedmiotem zainteresowania Settle Network wydają się być jednak przekazy pieniężne.

„Nowa Settle Network i Stellar stablecoins, ARST i BRLT, pozwalają użytkownikom na wirtualne wysyłanie argentyńskich Pesos (ARS) i przekształcenie ich w Brazilian Reais (BRL) w ciągu kilku sekund, otwierając nowy świat możliwości dla międzynarodowych przekazów pieniężnych i płatności transgranicznych”

– powiedział Pablo Orlando.

Brazylijska i argentyńska gospodarka

Chociaż brazylijska i argentyńska gospodarka zostały poważnie dotknięte przez pandemię, ruch Settle Network ma strategiczne znaczenie w perspektywie średnioterminowej – Brazylia i Argentyna to dwie największe gospodarki Ameryki Południowej.

Jednak duża biurokracja i nierówności społeczne panujące w tym regionie doprowadziły do tego, że znaczna część ludności nie posiada konta w banku. Badania przeprowadzone przez brazylijską firmę FinTech Airfox wykazały, że około 44% całej populacji Brazylii nie posiada rachunku bankowego. CashEssentials szacuje, że 52% Argentyńczyków również nie posiada konta.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.