Bitcoin w mediach

Anthony Pompliano komentuje debatę G7 dot. Bitcoina

G7 spotka się w przyszłym tygodniu, aby zbadać przepisy dot. kryptowalut i Bitcoina. Anthony Pompliano uważa, że to dobry sygnał […]

Data publikacji: 22 sierpnia 2019

bitbay

G7 spotka się w przyszłym tygodniu, aby zbadać przepisy dot. kryptowalut i Bitcoina. Anthony Pompliano uważa, że to dobry sygnał dla rynku.

Na przyszły tydzień zaplanowano szczyt państw G7 (czyli przywódców Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych), których politycy będą debatować w temacie kryptowalut. Wcześniej światowi liderzy omawiali już potrzebę nadzoru i powstania regulacji w rodzącym się sektorze. Wtedy nie doszło jednak do ujednolicenia przepisów i każdy kraj opracował własne ramy prawne lub w ogóle nic nie zrobił w tej sprawie.

Anthony Pompliano o „drugim debiucie” BTC na obradach G7

anthony pomplianoNa początku tego tygodnia Anthony Pompliano, dyrektor generalny Morgan Creek Digital Asset, rozmawiał z Joe Kernenem z CNBC o nadchodzącym „drugim debiucie” Bitcoina na obradach G7.

Analityk skoncentrował się na tym, że w ciągu zaledwie 10 lat Bitcoin przeszedł z postaci marginalnego tokenu omawianego przez fanatyków technologii do rzeczy, która jest analizowana przez najważniejsze państwa świata.

Jak wcześniej informowaliśmy, prezydent USA Donald Trump, sekretarz skarbu Steven Mnuchin, a nawet sekretarz stanu Mike Pompeo, wypowiadali się w ostatnim czasie na temat Bitcoina i innych kryptowalut. To samo robili inni czołowi politycy – także w kontekście LibraCoin Facebooka.

Nowe prawo

Pompliano uważa, że ​​przyszłe regulacje prawdopodobnie będą ukierunkowane na takie obszary rynku jak portfele i giełdy kryptowalut. Analityk przyznał, że ewentualne nowe przepisy „mogą zdecydowanie zaszkodzić w perspektywie krótkoterminowej”, ponieważ będą miały negatywny wpływ na nastroje na rynku i zniechęcą ludzi do inwestowania w cyfrowe waluty.

Ostatecznie jednak 'Pomp' – jak i wielu innych analityków – zgadza się, że regulacje są potrzebne. Nikt nie lubi pomysłów rządu, ale, aby sektor mógł się naprawdę rozwijać, konieczne są właśnie stosowne przepisy.

Pompliano powiedział prezenterowi CNBC, że nowe prawo dot. kryptowalut mogłoby „ostatecznie przynieść korzyści Bitcoinowi w długim okresie”, ponieważ cyfrowe aktywa będą bardziej dostępne dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych.

Analityk wskazał też na to, że ogromnie ważnym krokiem dla rynku jest start platformy Bakkt, o czym pisaliśmy tutaj.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion