za
Anonymous zarzucają Yuga Labs stosowanie ezoterycznej symboliki

Anonymous zarzucają Yuga Labs stosowanie ezoterycznej symboliki

W poniedziałek słynna grupa haktywistów internetowych Anonymous opublikowała nowe wideo. Jest ono kierowane do firmy Yuga Labs zajmującą się technologią blockchain i jej społeczności Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Yuga Labs pod ostrzałem ze strony Anonymous

Opublikowane w dniu wczorajszym oświadczenie Anonymous zawiera listę zarzutów związanych z rzekomym wykorzystywaniem przez Yuga Labs symboliki ezoterycznej w sztuce BAYC. Grupa haktywistów jest zdania, że jest to dowód na wsparcie firmy dla wielu kontrowersyjnych postaw, takich jak nazizm, rasizm, symulacja i pedofilia.

https://www.youtube.com/watch?v=OBct0iWJ9j8

Dodają, że ​​po dokładnej analizie oraz przeprowadzonych wywiadach z kluczowymi specjalistami w tej dziedzinie, sytuacja nie pozostawia „cienia wątpliwości”, że Bored Ape Yacht Club (BAYC) i Yuga Labs są odpowiedzialne za ukrywanie tych ezoterycznych symboli. Grupa podkreśliła, że zanim ktoś uzna ich oskarżenia za „teorię spiskową”, warto zwrócić uwagę na to, że ludzie, którzy to robią, są „po prostu ignorantami” lub „nie są zorientowani, lub co gorsza, w finansowym konflikcie interesów”. Przedstawiciel grupy przekazał:

Anonymous są pewni, że kolekcja BAYC i marka Yuga labs są zainfekowane nie jednym lub dwoma, ale dziesiątkami przykładów ezoterycznej symboliki odzwierciedlającej nazizm, rasizm i wsparcie pedofilów

Haktywiści stwierdzili, że posiadacze cyfrowych dzieł stali się ofiarami trollingu Bored Ape Yacht Club i Yuga Labs. Grupa wezwała ich, aby nie milczeli z chęci ochrony swoich interesów finansowych:

Czy założyciele platformy nie są ci winni więcej niż to? Wiele osób spoza społeczności BAYC nadal szepcze, że zostaliście oszukani w sposób, który jest zarówno bezprecedensowy, jak i niewybaczalny

Co więcej, autorzy nagrania zwracają się do inwestorów, partnerów i znanych osobistości, takich jak Andreessen Horowitz, Mark Cuban, Dez Bryant, Tom Brady, Ben Simmons, Neymar Junior, Kevin Hart, Drake Bell i Shaquille O’Neal oraz do wielkich marek, takich jak Lion Tree, Adidas i Tiffany & Co. Anonymous wezwali wyżej wymienionych, by zabrali głos i zajęli oficjalne stanowisko w sprawie praktyk związanych z nazizmem, rasizmem i pedofilią.

Anonymous zarzucają Yuga Labs stosowanie ezoterycznej symboliki

Yuga Labs się broni

Pod koniec czerwca współzałożyciel Yuga Labs – Greg Solano – odniósł się do podobnych oskarżeń stanowczo im zaprzeczając. W rozmowie z Medium Post oznajmił:

Staliśmy się celem szalonej kampanii dezinformacyjnej oskarżającej nas – grupę żydowskich, tureckich, pakistańskich i kubańskich przyjaciół – o bycie supertajnymi nazistami

Solano wskazał na brak jakichkolwiek dowodów i uznał tego typu oskarżenia są bezpodstawne.

W dniu 25 lipca serwis Cointelegraph przekazał informację o proponowanym pozwie zbiorowym, w którym zarzucono Yuga Labs „niewłaściwe nakłanianie” społeczności do zakupu niewymiennych tokenów z kolekcji Bored Ape Yacht Club. Dotyczyło to również powiązanej z projektem kryptowaluty ApeCoin (APE). Proponowany pozew zawierał sugestie, że Yuga Labs wykorzystał celebrytów promujących projekt oraz ich poparcie do „podwyższenia ceny” BAYC NFT i tokena APE.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności