Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zapowiedział, że na rynku pojawią się blockchainowe paszporty COVID-19

2021-03-29 Blockchain Wiadomości

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił 26 marca, że na rynku pojawią się paszporty szczepień miasta – „Excelsior Pass”. Będą […]

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił 26 marca, że na rynku pojawią się paszporty szczepień miasta – „Excelsior Pass”. Będą oparte na technologii blockchain.

Andrew Cuomo: Nowy Jork będzie miał blockchainowe paszporty COVID-19

Co dokładnie wiemy o inicjatywie? Paszport jest wydawany za pośrednictwem bezpłatnej platformy, która weryfikuje, czy zostaliśmy zaszczepieni na COVID-19 lub otrzymaliśmy negatywny wynik testu na wirusa. Wszystko odbywa się za pomocą kodu QR. Excelsior Pass mają pomóc w odmrażaniu rynku – w ponownym otwieraniu firm i miejsc publicznych na terenie całego Nowego Jorku.

Paszport szczepień jest oparty na cyfrowej karcie zdrowia firmy IBM, która powstała na bazie technologii blockchain i umożliwia weryfikację tożsamości użytkownika, historię szczepień, wyniki testów oraz bezpieczne udostępnianie ich bez ujawniania niepowiązanych danych osobowych.

W komunikacie miasta gubernator Cuomo podkreślił znaczenie wykorzystania nowych technologii do ponownego otwarcia rynków w sposób, który służy zarówno zdrowiu publicznemu, jak i gospodarce:

Ponieważ coraz więcej nowojorczyków szczepi się każdego dnia, a kluczowe wskaźniki zdrowia publicznego regularnie osiągają najniższe wskaźniki od miesięcy, pierwszy w kraju Excelsior Pass zwiastuje kolejny krok w naszym przemyślanym, naukowym ponownym otwarciu.

Andrew Cuomo
Steve LaFleche, dyrektor generalny IBM Public and Federal Markets, z dumą wspiera nowojorski plan ponownego otwarcia rynku, stwierdzając:

IBM z dumą wspiera stan Nowy Jork w jego wysiłkach na rzecz zastosowania innowacyjnych technologii, aby pomóc mieszkańcom i społecznościom reagować na COVID- 19.

Andrew Cuomo po raz pierwszy ujawnił plany stworzenia paszportu szczepień opartego na blockchainie 2 marca, po udanej próbie systemu na meczu NBA Brooklyn Nets.

IOTA chce stworzyć swoje paszporty COVID-19

Także IOTA chce wejść na rynek paszportów COVID-19. Fundacja prowadzi obecnie rozmowy z rządem USA. Tematem jest stworzenie paszportu szczepień na COVID-19, który byłby oparty na technologii blockchain.

– Nasz protokół tożsamości jest bardzo bliski osiągnięcia poziomu pełnej wersji BETA. Paszport szczepień [na COVID-19] to jeden z tematów, nad którymi obecnie pracujemy. Rozmawiamy teraz z amerykańskimi podmiotami, w tym z rządem [USA]. Zobaczymy, jaką rolę może odegrać IOTA w temacie paszportów szczepień w najbliższych tygodniach – powiedział niedawno Dominik Schiener z organizacji.

Tagi
Andrew Cuomo Blockchain blockchain technologia COVID-19 paszporty covid

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.