Fundacja IOTA chce stworzyć blockchainowy paszport szczepień na COVID-19

2021-03-22 Blockchain Wiadomości

Fundacja IOTA prowadzi obecnie rozmowy z rządem USA. Tematem jest stworzenie „paszportu szczepień” na COVID-19, który byłby oparty na technologii […]

Fundacja IOTA prowadzi obecnie rozmowy z rządem USA. Tematem jest stworzenie „paszportu szczepień” na COVID-19, który byłby oparty na technologii blockchain.

Fundacja IOTA chce stworzyć blockchainowy paszport

W ubiegłą środę współzałożyciel IOTA, Dominik Schiener, przeprowadził sesję Ask Me Anything (AMA). Ujawnił w jej trakcie, że wkrótce zostanie wydana pełna wersja beta protokołu tożsamości autorstwa fundacji. Powiedział, że IOTA pracuje też nad paszportem szczepień na COVID-19.

– Nasz protokół tożsamości jest bardzo bliski osiągnięcia poziomu pełnej wersji BETA. Paszport szczepień [na COVID-19] to jeden z tematów, nad którymi obecnie pracujemy. Rozmawiamy teraz z amerykańskimi podmiotami, w tym z rządem [USA]. Zobaczymy, jaką rolę może odegrać IOTA w temacie paszportów szczepień w najbliższych tygodniach – powiedział.

Podkreślił, że budowanie relacji z dużymi firmami to jednak długotrwały proces.

– W przypadku dużych firm cykl innowacji różni się od tego z rynku kryptowalut, w którym wszystko zmienia się niemal każdego dnia. Firmy są przyzwyczajone do rocznych cykli produktowych. Zwykle czas od pierwszego kontaktu do momentu zawarcia umowy o zachowaniu poufności to około sześć miesięcy – wytłumaczył.

fundacja iotaIOTA chce współpracować z kilkoma dużymi partnerami

Współzałożyciel IOTA stwierdził, że firma zmieniła w zeszłym roku swoją strategię rozwoju. Chce skupić się na współpracy z kilkoma dużymi firmami, aby mocniej rozwinąć swój produkt.

Budowanie relacji wymaga czasu. Chcemy kontynuować współpracę z partnerami biznesowymi i kilkoma firmami, które znamy i uważamy, że te pilotażowe projekty mogą jeszcze bardziej zwiększyć świadomość i adopcję IOTA. Dlatego teraz bardzo skupiamy się na współpracy z firmą Dell i bardzo blisko współpracujemy z firmą Zebra i wieloma innymi podmiotami, o których jeszcze nie wiecie dodał.

Powiedział też, co myśli o rozwoju samego tokenu IOTA.

– Myślę, że to dobrze, jeśli jedna lub dwie duże firmy ogłoszą, że potrzebują tokenów IOTA. Może to mieć wpływ na inne firmy. Zdadzą sobie sprawę, że nabywanie tokenów IOTA ma sens. IOTA to także dobra inwestycja w czasie inflacji – dodał.

Tagi
Blockchain COVID-19 Fundacja IOTA IOTA paszporty covid

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.