za
van eck

Hester Peirce (SEC): NFT mogą zostać uznane za papiery wartościowe

Hester Peirce, komisarz SEC, która interesuje się kryptowalutami, ostrzega, że ​​handel niektórymi cyfrowymi aktywami może zostać zakazana. Weszła na temat m.in. niewymienialnych tokenów (NFT) i tego, czy można je uznać za papiery wartościowe.

Hester Peirce z SEC: NFT miały być niezamienne

NFT to niezamienne tokeny, które zazwyczaj reprezentują prawa do dzieł sztuki, utworów muzycznych czy grafik. Mają unikalne atrybuty kryptograficzne, co oznacza, że ​​łańcuch bloków może świadczyć o ich oryginalności i własności. W ostatnim czasie np. grafik Beeple sprzedał swoje NFT za ponad 69 milionów dolarów. Swoje tokeny tego typu wydał też zespół rockowy Kings of Leon czy Grimes, wokalistka i partnerka życiowa Elona Muska.

Popularność NFT może jednak zakończyć się dla rynku w nieciekawy sposób. Według pierwotnej koncepcji, jak przypomina Peirce, NFT miały być niezamienne.

Komisarz SEC dodaje, że niektóre tokeny NFT można jednak uznać za niezarejestrowane papiery wartościowe, co sprawia, że ich sprzedaż jest nielegalna.

Jeśli robisz coś i mówisz: “Sprzedaję ci to i zbuduję to, włożę dużo wysiłku w zbudowanie czegoś, aby ta rzecz, którą kupujesz, miała wiele wartości”, to wywołuje to pytania tego samego rodzaju, co wywoływało ICO, więc musisz być bardzo ostrożny, kiedy robisz coś takiego – wytłumaczyła. – Musisz również zachować ostrożność, jeśli zdecydujesz się [kupić] kilka tych NFT i włożyć je do portfela, a następnie podzielić je i sprzedać ich części – dodała.

Hester Peirce secNFT

NFT stały się hitem inwestycyjnym ostatnich miesięcy. Podobnie jak wcześniej ICO, dziś są uznawane za nowe, innowacyjne rozwiązanie oparte na technologii blockchain.

Poza Kings of Leon i Grimes swój NFT ma wydać piosenkarz The Weeknd, który przekazał na Twitterze, że wkrótce na rynku pojawi się jego „nowa piosenka żyjąca w przestrzeni NFT”. 

Nową platformę do emisji NFT ma opublikować Crypto.com.

 Dziś kulturą kierują influencerzy, którzy działają tylko w internecie. To idealny czas, aby NFT faktycznie weszły do ​​głównego nurtu – powiedział Kris Marszalek, CEO Crypto.com.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności