Kris Marszalek: NFT napędzają adopcję kryptowalut

2021-03-27 Bitcoin Kryptowaluty

Jak mówi CEO Crypto.com, Kris Marszalek, dziś dwa główne czynniki napędzające masową adopcję kryptowalut. Chodzi m.in. o NFT. Kris Marszalek […]

Jak mówi CEO Crypto.com, Kris Marszalek, dziś dwa główne czynniki napędzające masową adopcję kryptowalut. Chodzi m.in. o NFT.

Kris Marszalek (Crypto.com): adopcja rośnie na naszych oczach

– Skok z poziomu 100 do 200 milionów będzie dużo, dużo szybszy niż przejście z, wiesz, 50 do 100 [milionów] – powiedział CEO Crypto.com w rozmowie z Cointelegraph.

Wyjaśnił, że na naszych oczach obserwujemy efekt sieciowy dot. kryptowalut. Ten wynika z połączenia zbieżnych ze sobą trendów.

Po pierwsze, pojawienie się na rynku instytucji zasygnalizowało wielu detalistom i mniejszym inwestorom, że powszechna adopcja trwa, a może nabiera już nawet rozpędu. I faktycznie, nazwy takie jak Paypal i Tesla wzmacniają wizerunek Bitcoina. To powszechnie znane marki. Skoro one kupują BTC, kryptowaluta ma wielki potencjał – może myśleć przeciętny inwestor.

– Jest cała masa instytucji finansowych, które teraz lokują pewną część swoich aktywów w Bitcoina – powiedział Marszalek.

chris marszalekNFT

Zdaniem CEO Crypto.com to jednak nie wszystko. Uważa on, że adopcję wzmocni hype na NFT, czy tzw. niewymienialne tokeny. Chodzi o tokeny, które mogą mieć różnoraką postać: od cyfrowych kart z wizerunkami sportowców po prawa do dzieł sztuki.

NFT stały się jak dotąd najgorętszym tematem 2021 roku. Liga NBA, wokalistka Grimes i niektóre z najbardziej prestiżowych domów aukcyjnych na świecie zarabiają na tej nowej modzie. Marszalek jest podekscytowany perspektywą „czołowych celebrytów, którzy mają 100, 200 milionów obserwujących, 250 milionów obserwujących”, którzy chcą zaangażować swoich fanów w kontekście kryptowalut. Uważa, że ​​może to doprowadzić do wzrostu liczby nowych użytkowników.

Dziś kulturą kierują influencerzy, którzy działają tylko w internecie. To idealny czas, aby NFT faktycznie weszły do ​​głównego nurtu – powiedział.

Może mieć rację, bowiem dziś z NFT skorzystało już wielu znanych artystów czy sportowców. Swoje tokeny powiązane z utworami z nowej płyty wyemitowali muzycy Kings of Leon. Własne NFT posiada też coraz więcej drużyn piłkarskich. Niedawno ogłoszono nawet, że na rynku pojawią się NFT powiązane z dziełami sztuki znanego rosyjskiego malarza Władimira Baranoffa-Rossine’a. Przeczytacie o tym w tym miejscu.

Tagi
Blockchain crypto.com Kris Marszalek kryptowaluty NFT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.