Amazon ma w tym roku zaakceptować płatności bitcoinem

Bitcoin amazon bitcoin

Amazon zamierza zacząć akceptować płatności w kryptowalutach. Informację podał mediom anonimowy informator z firmy. Amazon otwiera się na kryptowaluty Anonimowe […]

bitbay zonda

Amazon zamierza zacząć akceptować płatności w kryptowalutach. Informację podał mediom anonimowy informator z firmy.

Amazon otwiera się na kryptowaluty

Anonimowe źródło w Amazonie przekazało londyńskiej gazecie biznesowej, City A.M. zaskakujące informacje. Ponoć gigant e-commerce planuje wprowadzić możliwość płatności w bitcoinie (BTC). Ostateczna decyzja ma zapaść do końca 2021 r.. Prawdopodobnie jest to przygotowanie gruntu pod szerszą akceptację kryptowalut.

– To nie jest tylko przechodzenie przez etapy mające na celu skonfigurowanie rozwiązań płatności kryptowalutowych w pewnym momencie w przyszłości – jest to pełna, dobrze omówiona, integralna część przyszłego mechanizmu działania Amazona – powiedziało źródło City AM.

Informator gazety dodał, że ​​chociaż bitcoin jest pierwszym krokiem w kryptowalutowych ambicjach Amazona, kadra kierownicza firmy jest ponoć chętna, by potem dodać do systemu inne czołowe kryptowaluty.

– Dyrektywa pochodzi z samej góry – dodało źródło. Oznaczałoby to, że BTC jest zainteresowany sam Jeff Bezos. – Cały ten projekt jest już prawie gotowy do uruchomienia – powiedział informator.

Mówi się, że oprócz akceptowania płatności w bitcoinie, Amazon bada ponadto temat stworzenia własnej kryptowaluty, co miałoby nastąpić prawdopodobnie już w 2022 roku.

O tym, że Amazon w końcu wejdzie na rynek kryptowalut, mówi się od dawna. Pogłoski nasiliły się już, gdy prace nad librą (dziś diem) rozpoczął Facebook. Doświadczenia giganta z rynku social mediów mogły jednak odstraszyć Amazona. Pomysł, by firma stworzyła swoją cyfrową walutę, wywołał wielkie kontrowersje w gronie urzędników i polityków na całym globie.

amazon bitcoin

Praca szuka człowieka

Z kolei w zeszłym tygodniu na tablicy ogłoszeń Amazona pojawił się nowy wpis dotyczący „cyfrowej waluty i blockchaina”. Zgodnie z opisem stanowiska, nowy pracownik miałby pomóc opracować strategię dot. cyfrowej waluty Amazona i mapę produktu do klienta. Firma wymaga od kandydata dużej wiedzy na temat kryptowalut i blockchaina oraz walut cyfrowych banku centralnego.

To nie pierwsze takie ogłoszenie o pracę skoncentrowane na kryptowalutach, które opublikował Amazon. W lutym gigant szukał kierownika technicznego, który miałby pomóc w rozwoju nowej platformy „Digital and Emerging Payments”.

Tagi
Amazon bitcoin btc kryptowaluty płatności

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.