Alexander Lebedev: DeFi zniszczy banksterów

Blockchain Wiadomości

Brytyjski potentat rynku mediów i były bankier Alexander Lebedev ujawnił, że zamierza uruchomić zdecentralizowany „bank 2.0” oparty na DeFi, którą […]

Brytyjski potentat rynku mediów i były bankier Alexander Lebedev ujawnił, że zamierza uruchomić zdecentralizowany „bank 2.0” oparty na DeFi, którą to technologię określił jako „rewolucyjną”.

Alexander Lebedev: blockchain zmieni nasz świat

Alexander LebedevAlexander Lebedev, właściciel brytyjskich gazet Evening Standard i The Independent, wypowiada się z dużym entuzjazmem o potencjale kryptowalut i inteligentnych kontraktów, które zrewolucjonizują finanse.

W obszernym artykule opublikowanym na stronie The Independent 13 października miliarder przewiduje, że technologia blockchaina zakłóci to, co opisał jako pasożytniczy globalny oligopol bankowy. Twierdzi, że „technologia blockchain i inteligentne kontrakty sprawią, że nie będzie konieczne zatrudnianie zdecydowanej większości ludzi z sektora finansowego”.

Chociaż uważa, że ​​obecny „gwałtowny rozwój platform DeFi jest napędzany szybkim napływem płynności” i „nie może trwać w nieskończoność”, to jednak:

„Technologie wbudowane w tę infrastrukturę otwierają ogromne możliwości odbudowy globalnego systemu finansowego”.

Lebedev dodał też, że inteligentne kontrakty umożliwiają klientom dostęp do usług finansowych „bez udziału pośrednika w postaci samego banku”, co zapobiegnie kradzieży funduszy klientów przez „chciwych bankierów”. Chodziło mu zapewne o opłaty w systemie bankowym.

Inwestycja

Ujawnił również, że chce zainwestować na rynku DeFi i stworzyć własny „niezależny zdecentralizowany ekosystem finansowy”.

Jego platforma ma oferować „pełen zakres usług tradycyjnych banków”, w tym „wymianę walut, depozyty, pożyczki, usługi rozliczeniowe i gotówkowe, [oraz] transfery lokalne i międzynarodowe”.

Były bankier zauważył, że globalne organy regulacyjne coraz mocniej reagują na aktywa oparte na blockchainie. Powołał się na ostatnie posunięcia mające na celu poznanie rynku stablecoinów i tokenów ze strony ustawodawców z Niemiec, Chin, Szwajcarii i USA.

„Następnym krokiem będzie 'digitalizacja’ aktywów rzeczowych, w tym obiektów, nieruchomości, towarów i usług (…)”.

Jednym z powodów, dla których wierzy on w potencjał kryptowalut, jest to, że jego zdaniem w obecnej formie globalny system finansowy „prowadzi światową gospodarkę do katastrofy”. Dodał, że tysiące rosyjskich bankierów sprzeniewierzyło ponoć przez ostatnie 30 lat „ponad 100 milionów USD z pieniędzy swoich klientów”.

„Być może jesteśmy u progu prawdziwej rewolucji w międzynarodowym systemie finansowym i kresu banksterów”

– spuentował.

Tagi
Alexander Lebedev Blockchain DeFi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.