za
Haker atakujący Kronos Research.

Alarm w Kronos Research: Hakerzy wykradli 26 mln USD przez lukę w API

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kronos Research stracił dostęp do aktywów o wartości 26 mln USD. Wszystko przez incydent nieautoryzowanego dostępu do interfejsu API. Atak nastąpił w sobotę 18 listopada. Choć firma przyznaje, że straty związane z nieautoryzowanym dostępem do API są spore, to jest to tylko niewielka kwota z jej kapitału własnego. Niemniej jednak włam wywołał spore poruszenie w kryptowalutowej społeczności, ze względu na charakter działalności Kronos Research.

ZachXBT rozpoczyna kolejne śledztwo – tym razem chodzi o włam do Kronos Research

Cyberprzestępcy coraz częściej atakują wielkie firmy i projekty kryptowalutowe. Ich metody są na tyle skuteczne, że problemy z zabezpieczeniem się przed atakami mają nawet firmy pokroju giełd kryptowalutowych. Kronos Research padło w miniony weekend ofiarą właśnie takiego ataku. W sobotę 18 listopada haker uzyskał dostęp do niektórych elementów API, czyli Interfejsu Programowania Aplikacji. Takie działanie porównywalne jest do włamania się do fizycznej siedziby firmy.

Haker w trakcie włamania do Kronos Research.

Taki był też skutek tego włamania. Kiedy firma zorientowała się, że doszło do włamania, to natychmiast zatrzymała wszelkie transakcje. Było już jednak za późno, ponieważ haker wyprowadził sporą ilość cyfrowych aktywów.

Sprawą zainteresował się ZachXBT, czyli kryptowalutowy detektyw z portalu X. Z jego śledztwa wynika, że haker wyprowadził z giełdy 12 800 ETH o wartości ponad 20,3 mld USD. Okazuje się, że ZachXBT całkiem trafnie określił skradzioną kwotę, ponieważ w późniejszym ogłoszeniu Kronos Research ujawniono, że cyberprzestępcy wyprowadzili cyfrowe aktywa o wartości 26 mln USD.

Kronos Research uspokaja – w całości pokryje skradzioną kwotę

Włam na Kronos Research i kradzież 26 mln USD zaczęły mocno rezonować w kryptowalutowej społeczności. Pojawiły się obawy o pokrycie dziury 26 mln USD, jednak Kronos Research bardzo szybko odniósł się do tego tematu. Według kryptowalutowej firmy, choć straty w wysokości 26 mln USD są spore, tak Kronos pozostaje w bardzo dobrej kondycji. Wszystkie straty zostały pokryte wewnętrznie, dzięki czemu żaden z partnerów nie będzie dotknięty tą sytuacją.

Firma podziękowała także platformom wymiany kryptowalut oraz partnerom za aktywną pomoc. Kronos zobowiązał się jednocześnie do wyjścia z tego incydentu silniejszym, jak miało to miejsce w trakcie pierwszego zawierzenia handlu w 2018 roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.