Alameda i Cumberland nabyły prawie 55% całkowitej podaży USDT

Kryptowaluty stablecoiny-tether

Zgodnie z najnowszymi badaniami opublikowanymi przez niezależny outlet kryptowalutowy Protos, za zakup dwóch trzecich całkowitej podaży USDT od momentu jego […]

bitbay zonda

Zgodnie z najnowszymi badaniami opublikowanymi przez niezależny outlet kryptowalutowy Protos, za zakup dwóch trzecich całkowitej podaży USDT od momentu jego powstania odpowiedzialne były dwie firmy.

Alameda Research i Cumberland Global do tej pory nabyły co najmniej 60,3 mld USDT z 108,5 mld transferów wychodzących Tether w okresie od 2014 r. do 31 października 2021 r. Większość tego wolumenu, stanowiącego 49,2 mld USDT (60% całkowitej podaży Tether), została nabyta w samym 2020 roku. Był to okres, w którym gwałtownie wzrosło zainteresowanie kryptowalutami.

Najbliżsi konkurenci firm pod względem otrzymywania USDT ze skarbców Tethera, tacy jak m.in. Binance, Bitfinex, Nexo Finance, również otrzymali w tym czasie kilkaset milionów USDT.

Animatorzy rynku osiągają zyski, dostarczając wspierane dolarem stablecoiny na scentralizowane giełdy, takie jak Binance, Huobi, FTX, Poloniex, itp. Dzięki temu zapewniana jest płynność dla ich różnych par handlowych USDT.

Alameda Research na czele

Alameda Research przewodzi jako pojedynczy podmiot, który otrzymał największą podaż USDT. Firma założona przez 29-letniego Sama Bankmana-Frieda w 2017 roku, pozyskała 36,7 mld USDT, co stanowi niemal jedną trzecią podaży stablecoina. Co ciekawe, 31,7 mld USD z całej kwoty pozyskano tylko w ciągu ostatniego roku.

Alameda Research jest spółką matką popularnej giełdy kryptowalutowej FTX, a platforma handlowa była największym beneficjentem dystrybucji USDT przez Alamedę. Według Protosa, Alameda wysłała do tej pory prawie 30,1 miliarda dolarów w USDT do FTX. Liczba ta stanowi 87% pozyskanych przez firmę USDT.

Alameda przekazała również 2,1 miliarda dolarów. 1,7 miliarda dolarów i 115 milionów dolarów w USDT przesłano na swoje konta odpowiednio na Binance, Huobi i OKEx. Pozostałe 705 milionów dolarów zostało wysłane na adres niezwiązany z żadną giełdą.

Co z Cumberland?

Uruchomiony w 2014 roku Cumberland został założony jako spółka zależna handlująca kryptowalutami od DRW. Firma otrzymała do tej pory 23,7 mld USDT, z czego 17,6 mld USD zostało pozyskane tylko w zeszłym roku.

Z całkowitej kwoty USDT otrzymanej przez Cumberland, 18,7 mld USDT zostało wysłane do Binance. Poloniex i Bitfinex otrzymały odpowiednio 131,5 mln USD i 9 mln USD.

Huobi i OKEx nabyły łącznie 30 milionów dolarów od Cumberland. Pozostałe 4,9 miliarda dolarów zostało wysłane na adres nie należący do żadnej giełdy.

Tagi
Alameda Binance Cuberland ftx USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.