za
Robert Valentine

Aeternity wdroży blockchaina do systemu wyborczego w Urugwaju

2019-10-05
Blockchain
Binance Launchpool

Aeternity, zdecentralizowana platforma dot. inteligentnych kontraktów oparta na swoim blockchainie, łączy siły z Urugwajską Partią Cyfrową. Wszystko w celu zoptymalizowania procesów demokratycznych w kraju i głosowania w wyborach.

Według komunikatu prasowego udostępnionego Cointelegraph 3 października nowe partnerstwo ma na celu zbudowanie nowego systemu, w którym obywatele Urugwaju i członkowie wspomnianej partii politycznej będą mogli uczestniczyć w różnych decyzjach politycznych w przejrzysty i zdecentralizowany sposób.

Nowa epoka demokracji

Zgodnie z raportem Aeternity, pierwsza faza projektu skoncentruje się na stworzeniu DApp w oparciu o model „płynnej demokracji”. Ma on wykorzystać cyfrowe tokeny i podstawowy zestaw inteligentnych umów, które Urugwajska Partia Cyfrowa ma użyć na swoje wewnętrzne potrzeby

Ugrupowanie planuje również opracowanie bezpiecznej i przejrzystej bazy danych przy użyciu rozwiązania technologicznego służącego „do gromadzenia i sprawdzania tożsamości”. Pablo Coirolo, CEO Aeternity Americas, dodał:

„Zastosowany system demokratycznych rządów, który zostanie wdrożony przez Urugwajską Partię Cyfrową, opiera się na wewnętrznym rozwiązaniu dot. zarządzania, które wykorzystuje [technologię] Aeternity do wewnętrznego podejmowania decyzji przez społeczność, co jest zupełnie nową architekturą, umożliwiającą większy udział obywateli w [podejmowaniu] decyzji politycznych na wszystkich poziomach, z niezmienną niezawodnością.”

Przedstawiciele Urugwajskiej Partii Cyfrowej, która działa na krajowej scenie politycznej od sześciu lat, twierdzą również, że jest ona „pierwszą partią polityczną nastawioną na przeniesienie ery cyfrowej do sfery politycznej Urugwaju”.

Demokracja i… zdecentralizowane konopie

AeternityAeternity przeszło we wrześniu br. ostatni etap hard forka. Startup ostatecznie odłączył się od blockchaina Ethereum i w wyniku tego posiada swoją sieć bloków.

Poza współpracą z urugwajską partią, firma wykorzystuje również swój system do śledzenia łańcucha dostaw producenta marihuany medycznej i rekreacyjnej z Montevideo.

Warto przypomnieć, że Urugwaj stał się pierwszym krajem na świecie, który całkowicie zalegalizował produkcję i sprzedaż konopi indyjskiej w grudniu 2013 r.

Pierwsza faza wdrożenia systemu zarządzania łańcuchem dostaw odbędzie się w październiku i powinna zakończyć się w styczniu 2020 r. Pełne wdrożenie planowane jest na połowę 2021 r.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 699,60 USD-2,19%
Ethereum logo
EthereumETH
3486,22 USD-2,10%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,85 USD-2,93%
Solana logo
SolanaSOL
147,97 USD-4,87%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3485,11 USD-2,10%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,53%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,74%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,90%