Boerse Stuttgart

Bitcoin nie potrzebuje instytucji!

Kurs Bitcoin

Na antenie CNBC prezes Crypto Venture Capital CryptoOracle powiedział, że Bitcoin nie potrzebuje instytucji. Osiągnie nowe ATH bez ich wsparcia…

Lou Kerner – bo o nim mowa – jest bardzo pewny przyszłości BTC. Po pierwsze uważa, że to, co teraz z taką pasją obserwujemy na wykresie, jest dopiero preludium tego, co czeka nas w przyszłości. Ponadto nie ma on złudzeń i w innej sprawie. Jego zdaniem instytucje masowo przyłączą się do świata blockchaina i kryptowalut.

Bitcoin a mainstream

kurs bitcoina bitcoinKernera cechuje podobne nastawianie do świata jak to, które widać u bardziej konserwatywny fanów cyfrowych walut.

“Zawsze uważałem, że [kwestia] BTC nie dotyczy instytucji. W rzeczywistości jest to antyteza instytucji. […] Dopiero pięć lat po Amazonie Walmart uruchomił sprzedaż online… Nie potrzebujemy więc instytucji, aby przybyły na tę imprezę, aby Bitcoin wystrzelił się w górę. Ludzie mówią od dawna [że Bitcoin potrzebuje instytucji]. Byliśmy już dużo wyżej bez żadnego zaangażowania instytucjonalnego. To nadchodzi. To jest jak grawitacja. Będą tutaj, ale nie będą prowadzić tych wydarzeń. Będą obserwatorami”

– prognozuje prezes CryptoOracle.

Przejażdżka rollercoasterem

Co zaś z samym kursem? Wiemy już, że BTC nie potrzebuje instytucji do wzrostu kursu. Jaka jest więc prognoza cenowa Kernera?

“Jedną z rzeczy, które to zaostrza [tj. wahania ceny], jest ta cała dźwignia, którą masz w handlu kryptowalutami. BitMEX pozwala ludziom uzyskać efekt dźwigni 100 do 1 (…). Tak więc zdecydowanie pogarsza to wpływ każdego zrywu… Jeśli Bitcoin wyniesie 100 000 USD lub milion za pięć, 10 lub 20 lat, wszystkie wzrosty i spadki, które widzimy dzisiaj, będą po prostu tylko szumem.”

Jak rasowy manager podkreśla też fundamenty wzrostu BTC widoczny na rynku pracy:

“Dla mnie najbardziej ekscytujące jest to, że błyskotliwi ludzie, którzy porzucają pracę w Goldman Sachs, McKinsey lub w innych niesamowitych miejscach […] i robią to, ponieważ widzą krypto-światło. Widzą lepszy świat i lepszy sposób robienia kapitalizmu.

Myślę, że jako inwestor musisz mieć tezę… Tak naprawdę wierzę w analogię, że jest to cyfrowe złoto. Myślę, że to cyfrowe złoto w drodze do góry i to cyfrowe złoto w drodze w dół. Oczywiście ludzie wierzą w to bardziej lub mniej w zależności od czasu. Sądzę jednak, że na dłuższą metę to będzie „ta gra”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bitcoin kurs btc cena cena btc kurs bitcoina kurs btc
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.