za
adopcja w indiach

Adopcja w Indiach: znany start-up zaczyna akceptować płatności w kryptowalutach

2021-07-25
Kryptowaluty
Binance Launchpool

Rug Republic, znany startup z siedzibą w New Delhi, ogłosił właśnie, że zacznie akceptować aż 20 czołowych kryptowalut jako nowe formy płatności. Co jednak ważne, cyfrowymi walutami mogą płacić tylko klienci z Indii.

Adopcja w Indiach: płać kryptowalutami w Rug Republic

Rug Republic to indyjska marka z rynku dekoracji. Teraz stała się pierwszą indyjską firmą, która publicznie ogłosiła swoje wsparcie dla walut cyfrowych.

Należy jednak przypomnieć, że przepisy dotyczące kryptowalut nie mają jeszcze ostatecznego kształtu w Indiach, więc obecnie waluty cyfrowe nie są w kraju ani w pełni legalne, ani nielegalne. Sprawę komplikuje postawa władz. Przykładowo, ostatnio indyjskie banki zaczęły stopniowo odcinać się od kryptowalut, powołując się na stanowisko Banku Rezerw Indii (RBI), który nie jest przyjazny BTC i innym blockchainowym walutom.

Według raportu The Economic Times, największym zmartwieniem instytucji finansowych w Indiach jest anonimowość związana z kryptowalutami. Urzędnicy obawiają, że brak informacji dot. kontrahentów może umożliwić użytkownikom kryptowalut unikanie płacenia podatków, finansowanie terroryzmu i inne nielegalne działania.

Nie trzeba dodawać, że żadna z wyżej wymienionych obaw nie jest w pełni realna, chyba że konkretnie mówi się o kryptowalutach zorientowanych na prywatność, takich jak monero (XMR), dash i zcash.

adopcja w indiach

Rug Republic broni kryptowalut

Raghav Gupta, dyrektor Rug Republic, broni kryptowalut.

– To błędne przekonanie, że nie można śledzić transakcji kryptowalutowych. Można to łatwo zweryfikować na bazie blockchaina, w przeciwieństwie do ukrywania gotówki w prawdziwym świecie – powiedział.

Gupta dodał, że klienci spoza Indii nie będą mogli kupować towarów firmy za kryptowaluty. Dzieje się tak, ponieważ przyjmowanie płatności w cyfrowych walutach od klientów zagranicznych może stanowić naruszenie ustawy o zarządzaniu dewizami (FEMA), ponieważ stanowią one płatności transgraniczne w walucie nieuznawanej przez RBI.

Dodał, że jest bardzo optymistycznie nastawiony, zwłaszcza do ethereum.

– Jestem bardzo optymistycznie nastawiony w skali od 5 do 10 lat. Bardzo się cieszę, że podejmę to ryzyko. Do tego czasu ethereum będzie o wiele bardziej wartościowe – wyjaśnił.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności