za
acala polkadot

Zwycięzca aukcji parachain Polkadot – Acala, przedstawia najbliższe plany

Konferencja Kryptoraport

Acala to kompatybilny z Ethereum protokół DeFi do skalowania dAppów. W tym tygodniu wygrał aukcję parachain Polkadot i z sukcesem uruchomił projekt na mainnecie. Teraz, zespół przedstawił swoje plany na przyszłość.

Już wkrótce główne produkty Acala

Zespół Acala poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym, że zamierza wkrótce rozpocząć uruchamianie wszystkich swoich podstawowych produktów. Należą do nich zdecentralizowana giełda (DEX) Acala Swap, zmodernizowana maszyna wirtualna Ethereum (EVM+), zdecentralizowany stablecoin, aUSD i LDOT.

Deweloperzy projektu dodali, że Acala ma jeszcze kilka nowych produktów, które zostaną udostępnione po oficjalnym uruchomieniu w mainnecie. Jednym z nich jest infrastruktura “bridgująca”, której celem jest skalowanie wielołańcuchowego ekosystemu poza sieć Polkadot oraz staking Acala.

Zgodnie z zapowiedzią, do uruchomienia na Acala przygotowuje się kilka zespołów ekosystemu. Wśród nich są Tapio i Tiaga, które zapewnią stabilne swapy dla jednolitych aktywów, takich jak DOT/LDOT, aUSD/USDT i interBTC/RenBTC, nowe natywne rozwiązanie do udzielania i zaciągania pożyczek oraz ponad 15 innych projektów.

acala

Acala wchodzi na Polkadot

Na początku tego tygodnia Acala ogłosiła, że uruchomiła swoją sieć w Polkadot. Na otwarty rynek wszedł też jej natywny token ACA.

Przypomnijmy, że Acala wygrała pierwszą aukcję parachainów Polkadot ze swoim parachainem Karura. W ten sposób zapewniła sobie miejsce w ekosystemie Polkadot. 81 000 inwestorów Z całego świata przekazało w tym celu tokeny DOT o wartości ponad 1,3 miliarda dolarów.

Zgodnie z roadmapem Acali, pełne uruchomienie jej sieci będzie realizowane w kilku fazach, przy czym pierwsza z nich umożliwi użytkownikom wysyłanie i odbieranie ACA oraz uczestnictwo w zarządzaniu projektem.

Obecnie Acala posiada ponad 600 milionów dolarów w całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w tokenach Liquid Crowdload DOT (LCDOT) i ponad 200 000 hodlerów na całym świecie.

Acala otrzymała również wsparcie od kilku ważnych inwestorów branżowych, w tym Coinbase Ventures, Arrington, Polychain, Pantera, DCG, ParaFi, CoinFund, Goldentree, TQ i wielu innych.

Komentując wczorajsze uruchomienie, dyrektor ds. wzrostu w Acala, Dan Reecer, powiedział:

Acala buduje w kierunku wizji HyFi lub Hybrid Finance, która jest pomostem między światami Web2 fintech i neobankami z DeFi, aby przynieść lepszą wydajność i wyniki finansowe użytkownikom FIATów bez konieczności stykania się z jakąkolwiek złożonej technologią kryptowalutową, takiej jak MetaMask lub klucze prywatne.

Zaledwie kilka tygodni temu, drugi zwycięzca aukcji parachain Polkadot, Moonbeam, wystartował na blockchainie Polkadot. Był on pierwszym w pełni operacyjnym parachainem w sieci.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności