7 najlepszych portfeli kryptowalut, które zainstalujesz na swoim smartfonie

Dla wnikliwych Portfel Bitcoin portfele na kryptowaluty

Technologie kryptowalutowe rozwijają się w zawrotnym tempie. W ciągu ostatnich kilku lat udało się zwalczyć mity dotyczące nieefektywności portfeli mobilnych, […]

bitbay zonda

Technologie kryptowalutowe rozwijają się w zawrotnym tempie. W ciągu ostatnich kilku lat udało się zwalczyć mity dotyczące nieefektywności portfeli mobilnych, a kolejne aplikacje zalewają sklepy. W tym gąszczu warto skupić się na tych, które dają najwięcej wartości, a także będą najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników. Specjalnie dla Was wybraliśmy najlepsze aplikacje do bitcoina i innych krypto, które warto mieć na swoim telefonie. Nie martwcie się. Nie zabraknie polskich akcentów!

Coinomi

Portfel Coinomi należy do jednych z najpopularniejszych aplikacji kryptowalutowych na Google Play. W naszym rankingu zdecydowanie nie mogło zabraknąć właśnie tej pozycji. Coinomi oferuje szeroką selekcję coinów oraz tokenów – ponad 1700, z których możemy wybierać.

Coinomi posiada niezwykle długi rodowód. Został utworzony w 2014 roku i jak do tej pory jego bezpieczeństwo nie zostało w żaden sposób naruszone. Aplikacja ta zalicza się do jednego z największych portfeli niekustodialnych na rynku – oznacza to, że twórcy tego portfela nie przechowują informacji o hasłach w swoich bazach danych. Funkcjonalnością, która zwraca na siebie uwagę, jest możliwość wymiany środków poprzez aplikację przy pomocy wbudowanej giełdy.

Poniżej lista funkcjonalności portfela

Dla wielu użytkowników plusem będzie również zorientowanie się na bezpieczeństwo całego projektu. Jak podkreślają twórcy – to właśnie ten element jest najistotniejszy w prowadzonym przez nich projekcie. Warto jednak dodać, że kod walleta nie jest udostępniony, tj. nie funkcjonuje w formule open source. Ciężko zatem zweryfikować, jak z poziomu swojej architektury jest zabezpieczony.

Z punktu widzenia używalności aplikacji i jej wyglądu – jest okej. ale nie spodziewajmy się fajerwerków. Design portfela jest bardzo minimalistyczny i w zasadzie odarty z jakichkolwiek “upiększaczy”. Spełnia swoją funkcję, ale nie cieszy oka. Zaletą jest na pewno to, że aplikację możemy zainstalować zarówno na Desktopie, jak i na naszym smartfonie.

ZenGo

ZenGo reklamuje się jako pierwszy bezkluczowy portfel. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki dystrybucji bezpieczeństwa między naszym urządzeniem a serwerami ZenGo. Według twórców takie podwójne zabezpieczenie chroni użytkowników nawet wtedy, gdy serwery ZenGo zostaną zhakowane.

W praktyce rozwiązanie pozwala na wykorzystywanie zabezpieczeń biometrycznych u użytkowników. Z poziomu aplikacji jest to na pewno rozwiązanie wygodne, ilekroć chcemy skorzystać z naszych środków. Na pewno też jest dużo bezpieczniej w przypadku innych aplikacji, które nie wymagają po uruchomieniu żadnej weryfikacji. Dodatkowo, mimo komunikowania zabezpieczeń z serwerem, ZenGo cały czas jest portfelem niekustodialnym, który także nie pozwoli nam na dokonanie depozytu, jeśli wcześniej nie skorzystamy z opcji backupu naszego portfela. W odróżnieniu od Coinomi – ZenGo jest portfelem otwartoźródłowym.

Dużym plusem ZenGo który rzucił mi się w oczy, jest sposób zaprojektowania aplikacji. Przyjemna dbałość o detale oraz nowoczesny wygląd zdecydowanie dają przyjemność z użytkowania. Miłym dodatkiem jest również funkcjonujący customer support wbudowany w aplikację. Na tym etapie największą przeszkodą może być jednak kwestia liczby dostępnych kryptowalut. Obecna selekcja to około 30 aktywów – zdecydowanie zbyt mała ilość, jak na tak głośno mówiące o sobie urządzenie.

Coinbase Wallet

Portfel mobilny od jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie, to produkt, na który warto zwrócić uwagę. Aplikacja od Coinbase oferuje nam wsparcie dla BTC, BCH ETH, ETC, LTC, a także dla tokenów ERC-20. To, co jednak przykuwa uwagę najbardziej, to zaangażowanie Coinbase Wallet w świat zdecentralizowanych aplikacji. Przejawia się to zdecydowanie mocno, w przypadku składowania w galerii portfela tokenów ERC721. Portfel samodzielnie poprzez przeglądarkę zasugeruje nam zdecentralizowane projekty, które mogą nas zainteresować. Jest to zdecydowanie ciekawsze podejście do kryptowalut niż tylko wymiana i przechowanie naszych coinów. Skoro mowa o przechowaniu i wymianie – Coinbase Wallet umożliwia integrację swojego portfela z giełdą Coinbase. Zdecydowanie ułatwia to korzystanie z portfela i pozwala na większą elastyczność w obrocie środkami. Na uwagę zasługuje również wyszukiwanie adresów po pseudonimach. W ten sposób ominięto konieczność identyfikacji portfeli poprzez ich adresy – mały dodatek, a cieszy!

Z punktu widzenia użyteczności oraz projektu, Coinbase na pewno przypadnie do gustu każdemu. Aplikacja jest intuicyjna i dobrze zaprojektowana. Specjalna przeglądarka do odkrywania zdecentralizowanego ekosystemu świetnie wpasowuje się w całe narzędzie. To solidny produkt wypuszczony na rynek przez solidnego gracza.

JAXX Liberty

Pamiętacie stary portfel Jaxx? To popularne narzędzie doczekało się swojej zupełnie nowej odsłony – Jaxx Liberty.

Nowa odsłona portfela Jaxx stanowi nową jakość w zarządzaniu swoimi środkami z poziomu Desktopu oraz urządzenia mobilnego. Jaxx Liberty jest portfelem, na którym nie tylko przechowamy ponad 90 różnych kryptowalut, ale także będziemy mogli na bieżąco śledzić kursy najpopularniejszych coinów – coś na kształt rejestru Coinpaprika. Bardzo pomaga fakt, że portfel ten posiada przyjemny, ciemny design, który nie męczy oka. W przygotowaniu są aktualizacje mające wprowadzić system nagród. W aplikacji znajdziemy też te popularniejsze funkcjonalności – możliwość zakupu kryptowaluty, a także tradingu między różnymi parami – wszystko dzięki wbudowanemu changelly i Shapeshiftowi.

Ponadto, z dodatkowych opcji możemy również przeglądać explorery różnych blockchainów. Jest to dodatek unikalny na skalę portfeli mobilnych i na pewno wyróżnia się na tle konkurencji. Jaxx Liberty posiada również wbudowany w siebie agregat wiadomości z branży kryptowalut. Niestety jednak dodatek ten lubi płatać figle i czasem nie działa. Mimo to, Jaxx Liberty to solidna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wszechstronnego rozwiązania.

COINS by Coinpaprika

W tym zestawieniu nie może zabraknąć naszej polskiej aplikacji COINS od Coinpaprika – polskiego agregatora danych o rynku kryptowalut. Polski wallet to znacznie więcej niż portfel kryptowalut. To aplikacja, która chce być uniwersalnym interfejsem dla wszystkich potrzeb typowego kryptowaluciarza.

Co w takim razie znajdziemy na COINS? Przede wszystkim szeroką selekcję coinów oraz tokenów, dla których założymy portfel. Poza tymi znanymi i popularnymi pozycjami, spotkamy również projekty nieco bardziej niszowe. To jednak nie opcja portfela jest tym, co najbardziej przyciąga do COINS.

Osobiście do gustu bardzo przypadła mi możliwość segregowania kryptowalut po specjalnych tagach, które grupują projekty po ich cechach wspólnych (na przykład algorytmach). Jedna z zakładek pozwala nam monitorować rynek kryptowalut, sprawdzić aktualne notowania, a także zdobyć podstawowe informacje na temat konkretnych projektów – możemy sprawdzić nie tylko dokumentację techniczną, ale także najnowsze wpisy w Internecie związane z konkretną pozycją – to szczęśliwie zaimplementowane rozwiązanie pochodzi bezpośrednio z platformy Coinpaprika. Warto dodać, że COINS jest portfelem niekustodialnym, który jednak nie obsługuje jeszcze Lightning network

COINS zadowoli także osoby, które lubią być na bieżąco z wydarzeniami. Zakładka poświęcona aktualnościom agreguje najistotniejsze wiadomości kryptowalutowe. Całość aplikacji zaprojektowana jest w naprawdę przyjemny sposób. Bardzo duża ilość możliwości nie przykrywa interfejsu, a możliwości customizacji pozwalają dostosować aplikację do swoich potrzeb. Kawał dobrej roboty z polskiego rynku.

Electrum

Rozmawiając o portfelach kryptowalutowych, warto wspomnieć o Electrum. To rozwiązanie funkcjonuje na rynku od 2011 roku i cały czas sprawdza się nieźle. Electrum to portfel przeznaczony wyłącznie dla bitcoina. Mimo, że nie jest to aplikacja najlepiej wyglądająca w 2020 roku, to jej funkcjonalność jest wystarczająca.

Portfel Electrum szczyci się wysokim poziomem prywatności, a także skupia się na zapewnieniu najwyższych możliwych zabezpieczeń, które jednocześnie integrować można z innymi addonami oraz portfelami. Electrum rozwija się tak, aby doskonale parować się z portfelami sprzętowymi – Ledgerem oraz Trezorem.

Electrum przede wszystkim skupia się na swojej prostocie i użyteczności. Zawiera wyłącznie najbardziej potrzebne funkcjonalności i przez to może wydawać się nieco nieprzystępną opcją dla osób, które dopiero wchodzą w przestrzeń kryptowalutową.

Exodus

Exodus to kolejny portfel, który zaoferuje szeroką gamę kryptoaktywów (ponad 100), a także będzie wyglądał naprawdę dobrze na ekranie smartfona. Wszystkie klucze prywatne przechowywane są lokalnie w telefonie/na komputerze.

Jeśli chodzi o funkcjonalności, Exodus spodoba się osobom, które lubią wykresy. Nasze portfolio przedstawiane jest w formie wykresu kołowego, na którym możemy swobodnie przeglądać wartościowy udział poszczególnych kryptowalut, które posiadamy. Zgromadzone na portfelu środki są również poddawane tygodniowej analizie, co w prosty sposób pozwala monitorować zyskowność poszczególnych coinów.

Oprócz funkcjonalności analizy naszego portfolio, Exodus monitoruje również rynki, a także pozwala nam na wymianę kryptowalut dzięki wbudowanemu mechanizmowi wymiany. To jednak nie wszystko. Oprogramowanie to synchronizuje się również z naszym portfelem sprzętowym, co zdecydowanie zwiększa możliwość wykorzystywania samego portfela.

Ta aplikacja to świetny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie analityczne podejście do własnego portfolio w eleganckim i zadbanym wydaniu.

Tagi
coinbase coinomi coinpaprika coins Exodus portfel bitcoin portfel kryptowalut zengo

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.