Wiadomości

3 zagadnienia, które każdy posiadacz Bitcoina powinien znać i śledzić

Znany Bitcoinowy bloger, Sylvain Saurel, opublikował bardzo przyjazny artykuł na temat podstawowych zagadnień i cech, które prawdziwy hodler Bitcoina powinien […]

Data publikacji: 17 lutego 2020

bitbay

Znany Bitcoinowy bloger, Sylvain Saurel, opublikował bardzo przyjazny artykuł na temat podstawowych zagadnień i cech, które prawdziwy hodler Bitcoina powinien znać i posiadać. Oczywiście przy wyborze inwestycji warto analizować jak największa liczbę czynników, nie mniej jednak, prezentowane poniżej zagadnienia są fundamentalne.

Poznanie zasad działania technologii Blockchain i Bitcoina

Inwestując w nową technologie, nie ważne czy jest nią Blockchain czy jakaś inna, musimy zgłębić zasady jej działania. W przypadku Blockchaina i kryptowalut, mamy styczność ze złożoną, zdecentralizowaną architekturą, rewolucyjną jak na nasze czasy. Możliwości jakie drzemią w tych technologiach są dopiero odkrywane.

Inwestując w kryptowaluty i Blockchain ponosisz ryzyko, które musisz zrozumieć. Dlatego bardzo ważną kwestią jest poznanie podstawowych zasad działania technologii Blockchain i Bitcoina.

Fundamentem każdego kryptowalutowego projektu jest „Whitepaper”. Swoją przygodę z Bitcoinem, powinniśmy zacząć właśnie od niego.

Z pozoru proste czynności takie jak: zakładanie Bitcoinowego portfela, wykonywanie transakcji, mogą okazać się katastrofalne w skutkach, jeśli nie zostaną wykonane poprawnie.

Przed zakupem Bitcoina należy zainwestować w czas na poznanie jego historii, funkcjonalności oraz wad i zalet. Zgłębienie zasad bezpiecznego przechowywania swoich środków wydaje się być podstawą, niestety nawet doświadczeni hodlerzy czasem o nich zapominają.

W zdecydowanej większości przypadków, utrata kryptowalut spowodowana jest błędem użytkownika, wynikająca z braku wiedzy technicznej. Do najczęstszych należą:

  • zapominanie/gubienie haseł
  • literówki podczas wprowadzania adresu portfela
  • gubienie kluczy prywatnych
  • przechowywanie środków na giełdach kryptowalut

Okazując szacunek nowym technologiom poprzez zrozumienie ich, sprawiamy, że korzystanie z nich jest dziecinnie proste.

Sceptycyzm i czujność

Każdy doświadczony inwestor wie, jak dużą rolę podczas podejmowania decyzji odgrywają emocje. W przypadku kryptowalut, zdrowa dawka sceptycyzmu jest wręcz wskazana. Hype jest twoim sprzymierzeńcem jeśli chodzi o podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Zachowanie czujności, to także bardzo ważna kwestia, szczególnie gdy mamy do czynienia z obietnicami szybkiego i łatwego zysku.

Wykonywanie własnej analizy projektów to podstawa. Na rynku kryptowalut, w ciągu ostatnich 10 lat, sukces odnosili inwestorzy, którzy unikali wyjątkowo ryzykownych platform i usług.

Bycie na bieżąco

Blockchain i kryptowaluty szybko ewoluują, zarówno pod względem technologicznym, prawnym jak i społecznym. Śledzenie na bieżąco najnowszych wiadomości ze świata kryptowalut jest obowiązkiem każdego posiadacza BTC.

Giełdy zmieniają się, aktualizują portfele, jedne upadają a na ich miejsce powstają nowe. Bycie na bieżąco, ma kluczowe znacznie dla bezpieczeństwa funduszy.

Oczywiście, każdą wiadomość należny weryfikować pod kątem autentyczności. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł i nie ograniczać się tylko do jednego z nich.

Ważną sprawą są regulacje prawne. W tej kwestii rządy poszczególnych krajów wprowadzają swoje własne standardy. Zasady obowiązujące w Polsce, nie koniecznie muszą być takie same jak w Niemczech czy innych krajach.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion