14-latek i jego młodsza siostra zarabiają 120 000 PLN na miningu

Kopanie kryptowalut

14-letni Ishaan Thakur i jego 9-letnia siostra Aanya zarabiają 30 000 dolarów (ok. 120 000 PLN) miesięcznie na kopaniu bitcoinów. […]

14-letni Ishaan Thakur i jego 9-letnia siostra Aanya zarabiają 30 000 dolarów (ok. 120 000 PLN) miesięcznie na kopaniu bitcoinów. Lukratywny biznes rozwinęli dopiero tego lata.

Dzieci zarabiają 120 000 zł miesięcznie

Czternastoletni Ishaan Thakur i jego siostra, 9-letnia Aanya, spędzili ostatnie kilka miesięcy na tworzeniu lukratywnej kopalni kryptowalut. Swoją przygodę z miningiem zaczęli od jednego komputera, jednak udało im się  porządnie przeskalować biznes. Aktualnie ich kopalnia znajduje się w wynajętym, klimatyzowanym centrum danych w Dallas w Teksasie. Rodzeństwo każdego miesiąca zarabia ponad 30 000 dolarów wydobywając bitcoina i dwie inne kryptowaluty. Ishaan w rozmowie z CNBC powiedział:

Zaczęliśmy, ponieważ chcieliśmy nauczyć się czegoś nowego o technologii – a także przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Mogliśmy spędzić całe lato grając w gry wideo, ale zamiast tego wykorzystaliśmy nasz wolny czas na naukę o technologii.

Ishaan zaczął od poszukiwania informacji dotyczących miningu i związanych z nim technologii na YouTube. Przez pewien czas zagłębiał się w szczegóły techniczne niezbędne do założenia profesjonalnej kopalni.

Jednak ich firma Flifer Technologies wystartowała dopiero gdy ich ojciec, Manish Raj, zaciągnął pożyczkę na zakup specjalistycznych koparek. Obecnie spółka posiada Antminery, które znajdują się w wynajętym, klimatyzowanym, zbudowanym specjalnie na potrzeby górnictwa centrum danych w Dallas. Raj powiedział CNBC, że po podłączeniu kolejnego sprzętu, we wrześniu spodziewają się zarobić około 36 000 dolarów.

energia odnawialna

100% odnawialnej energii

Jak twierdzą dzieci, ich kopalnia korzysta w 100% z energii odnawialnej, ponieważ nie chcą szkodzić środowisku. Rachunek za energię elektryczną wynosi rodzinę w sumie około 3 000 dolarów. Ishaan dodał w rozmowie z CNBC:

Przenieśliśmy się z mojego biurka do garażu, ponieważ w domu było zbyt dużo ciepła i hałasu. Jakiś czas później opuściliśmy go, ponieważ ciepło i hałas były zbyt duże również jak na garaż. Teraz używamy garażu tylko do budowy i testowania koparek. Kiedy są gotowe, przenosimy je do profesjonalnego, klimatyzowanego centrum danych w Dallas.

Ishaan i Aanya powiedzieli, że planują reinwestować większość zysków z powrotem w firmę. Mają jednak nadzieję, że zyski z kopania pomogą im również w przyszłości opłacić czesne za studia. Oboje rodzeństwa chcą iść do szkoły medycznej – Ishaan chce studiować na Uniwersytecie Pensylwanii, podczas gdy Aanya na Uniwersytecie Nowojorskim.

Tagi
bitcoin btc kopanie kopanie kryptowalut mining

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.