za
Zonda podsumowuje miniony rok i ujawnia plany na 2022

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie jako pierwsza europejska giełda kryptowalut

Nexo Earn Aplikacja

Zonda (wcześniej BitBay) to jedna z największych europejskich giełd walut cyfrowych z ponad milionem aktywnych użytkowników. Ogłosiła właśnie, że stała się pierwszą europejską giełdą kryptowalut, która otrzymała licencję na działanie w Kanadzie. Wejście firmy na nowy kontynent to naturalny krok, wynikający z realizacji strategii globalnej ekspansji.

Zonda w Kanadzie

Licencja, która została przyznana przez Financial Transactions and Reports Analysis Center of Canada (FINTRAC), daje Zondzie możliwość działania w kraju jako Money Services Business (MSB). Zobowiązuje to Zondę do realizacji określonych obowiązków z zakresu zwalczania prania pieniędzy i przeciwdziałania finansowania działalności terrorystycznej w Kanadzie.

W praktyce wszystko to oznacza, że już niedługo Kanadyjczycy będą mogli bezpiecznie handlować ponad 60 kryptowalutami i tokenami w parach z walutami fiat (EUR, USD, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC), a także BTC i ETH. Wszystko to będzie możliwe w zgodzie z przepisami prawa, dzięki regulacjom, pod które podlega Zonda jako giełda działająca na licencji estońskiej, szwajcarskiej i kanadyjskiej.

Kanada od dawna jest pionierem w zakresie przepisów prawnych dostosowanych do nowej rzeczywistości. To pierwszy kraj, który proaktywnie podszedł do uregulowania świata kryptowalut – już w 2014 roku uchwalił ustawę o walutach cyfrowych. Od tamtego czasu konsekwentnie utrzymuje on otwarte podejście do sektora kryptowalutowego, zarazem dbając o bezpieczeństwo inwestorów. Aplikowanie o kanadyjską licencję było dla nas naturalnym krokiem w ramach planów globalnej ekspansji, które systematycznie realizujemy. Docelowo chcemy być obecni na całym świecie, wszędzie działając w ramach odpowiednich przepisów prawa – powiedział Kamil Sikorski, Dyrektor ds. Rozwoju i Dyrektor Krajowy w Zondzie.

zonda licencja

Podkreśla, że to, co teraz ma miejsce, to kolejny krok w ekspansji firmy.

Każdy nasz kolejny krok poza Europą wiąże się z realizacją naszej misji. Chcemy być liderem w branży kryptowalutowej jako w pełni regulowana giełda, która upraszcza korzystanie z cyfrowych innowacji. Nowa generacja użytkowników kryptowalut zwraca szczególną uwagę na to, czy korzysta z rozwiązań, które są zgodne z przepisami prawa – a my chcemy im to umożliwić. Z tego względu współpracujemy z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby być jeszcze bardziej przejrzystymi w naszym działaniu i razem zmieniać świat finansów – dodaje Sikorski.

Skutki ekspansji

Wszystko to oznacza realne korzyści dla całej platformy. Dla ponad miliona obecnych klientów Zondy kanadyjska ekspansja zaowocuje jeszcze lepszą płynnością rynków dostępnych na giełdzie, a to dzięki napływowi nowych użytkowników. Kolejnymi krokami podejmowanymi przez Zondę będzie udostępnienie szerszego asortymentu usług, takich jak nowa platforma i aplikacja do handlu, czy nowe narzędzia handlowe – zarówno dla firm, jak i inwestorów. Wdrożenie wszystkich tych funkcjonalności jest planowane jeszcze w tym roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.zondaglobal.com

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności