za
ZetaChain - kampania mainnet pod airdrop

ZETA – kampania pod GWARANTOWANY airdrop na mainnet – tydzień 4

robinhood aplikacja rejestracja

Airdrop tokenów $ZETA za działania na Testnecie został rozdystrybuowany wśród wczesnych użytkowników. To jednak nie koniec prezentów od zespołu odpowiedzialnego za L1 ZetaChain. Właśnie rozpoczęła się kampania, która wynagrodzi uczestników wczesnej fazy Mainnet. Do zgarnięcia ponownie są tysiące dolarów, a koszty śmiesznie niskie.

ZetaChain sowicie wynagrodziła aktywnych uczestników Testnetu

ZetaChain to sieć, która działania Testnetowe prowadziła od trzeciego kwartału 2022 roku i zyskała przez ten czas znaczną liczbę aktywnych użytkowników. Podczas kampanii na sieci testowej, głównym zadaniem wczesnych inwestorów było zbieranie punktów XP, które przydzielane były w głównej mierze za swapy, bridge oraz zaproszenia przyjaciół.

Niedawno zespół odpowiedzialny zarówno za token $ZETA, jak i samą sieć ZetaChain, ogłosił długo wyczekiwane przejście na Mainnet, a co za tym idzie airdrop tokena natywnego wspomnianego blockchaina. Jeśli działałeś w kampanii testnetowej, możesz sprawdzić przydział swoich kryptowalut pod tym linkiem.

Wielu wczesnych użytkowników było bardzo niezadowolonych ze wstępnego podziału tokenów, twierdząc że jest on niesprawiedliwy i krzywdzący dla osób, które posiadały mniej “refów”, ale aktywnie uczestniczyły w działaniach na samej sieci, za sprawą testowania różnorodnych aplikacji. Jako aktywny “airdrop hunter” muszę niestety zgodzić się z tymi tezami, gdyż moje portfele, które mają na koncie setki testowych transakcji na wielu platformach, co więcej podczas różnych okresów sieci testowej, także nie załapały się na airdrop tokenów $ZETA.

Praktycznie wszyscy zapomnieli jednak o tym, że na wynagrodzenie testnetowych użytkowników zespół odpowiedzialny za sieć ZetaChain przeznaczył zaledwie 1,5% całkowitego “supply” czyli łącznej podaży $ZETA. W tej chwili w obiegu jest dopiero 10% docelowej ilości kryptowaluty, a jak wynika z zaprezentowanej przez deweloperów tokenomii, kolejne aż 4,5-6% podaży ma zostać w przyszłości przeznaczone na wynagrodzenie inwestorów dokonujących transakcji na sieci głównej.

W tym właśnie miejscu powinniśmy doszukiwać się naszej szansy na stosunkowo łatwy zarobek. Transakcje na sieci Mainnet są bowiem bardzo tanie, a zadania proste, a co ważniejsze – dużo bardziej sprawiedliwe niż podczas wspomnianej wyżej kampanii na sieci testowej. Od tej pory system referalny nie będzie już miał tak dużego znaczenia przy wynagradzaniu aktywnych użytkowników. To natomiast stwarza większą szansę dla zwykłych inwestorów szukających okazji przy potencjalnym, kolejnym już airdropie od sieci ZetaChain.

Co więcej, sieć główna dopiero co wystartowała, co stwarza okazje bycia non-stop na bieżąco i zebrania ogromnej liczby punktów XP. Te, podobnie jak w fazie Testnet, przełożą się następnie na tokeny $ZETA. W kolejnej części poradnika pokażę Ci krok po kroku w jaki sposób zdobyć jak najwięcej punktów w nowej kampanii na sieci ZetaChain.

Zetachain - ZetaHub

Ruszyła nowa kampania pod kolejny airdrop $ZETA – teraz na sieci Mainnet

Jak już wspomniałem we wcześniejszej części artykułu, Mainnetowa kampania od zespołu odpowiedzialnego za sieć ZetaChain przewiduje nawet czterokrotnie wyższe nagrody w stosunku do wynagrodzenia za wysiłki poczynione podczas kilku faz testowych w przeszłości. To daje aktywnym użytkownikom duże pole do popisu. Zwłaszcza że dotychczasowe zadania są bardzo proste, sieć działa nienagannie, przy niskich opłatach transakcyjnych, a sama kampania dopiero co się rozpoczęła – a więc nie można narzekać na bycie w plecy.

Zapowiadany czas pierwszej Mainnetowej kampanii pod kolejny airdrop tokenów $ZETA ma wstępnie wynosić około 30 dni – jak twierdzą twórcy samego projektu.

Niedawno zamieścili oni na platformie X (dawniej Twitter) ogłoszenie informujące o rozpoczęciu fazy “Mainnet Beta”, airdropie tokenów za działania na testnecie oraz starcie pierwszej kampanii mającej na celu wynagrodzić wczesnych użytkowników aktualnej fazy sieci ZetaChain. Poniżej zamieszczam wspomniany post źródłowy.

Źródło: X

ZetaHub ośrodkiem działań pod airdrop tokenów $ZETA

ZetaHub to platforma utworzona przez zespół odpowiedzialny za sieć ZetaChain w celu przeprowadzenia pierwszej kampanii Mainnet, oraz intuicyjnego poruszania się po wspomnianym blockchainie. Umożliwia ona bowiem szereg działań związanych z tokenami $ZETA, takich jak ich stakeowanie, przesyłanie pomiędzy sieciami, czy tworzenie pul płynności.

W związku ze startem nowej kampanii na sieci ZetaChain, będę aktualizował ten poradnik co tydzień (bo co tyle pojawiać się będą nowe zadania) i uzupełniał ten segment artykułu o aktualne misje z nadchodzących tygodni. Ponadto, tytuły artykułu również będą ulegać zmianie odpowiadając kolejnym tygodniom kampanii, a sam artykuł będzie aktualizowany na stronie głównej serwisu Bitcoin.pl.

Szukaj też bieżących ogłoszeń na temat tej kampanii jak i innych działań airdropowych na naszej serwisowej Telegramowej grupie, gdzie codziennie zamieszczam najnowsze info nt. airdropów i najgorętszych okazji w przestrzeni kryptowalut.

Skąd pozyskać tokeny $ZETA?

Jeśli nie otrzymałeś tokenów $ZETA w postaci airdropa za działania testnetowe, a chcesz wziąć udział w kampanii Mainnet (co osobiście mocno rekomenduję), będziesz musiał nabyć wspomnianą kryptowalutę nowej L1 na jeden z dwóch popularnych sposobów.

Po pierwsze, możesz zakupić pożądany token na jednej ze scentralizowanych giełd typu ByBit, KuCoin lub Coinbase, a następnie przesłać go na swój adres portfela typu Metamask po sieci ZetaChain EVM.

Po drugie, tokeny $ZETA możesz zakupić na platformie typu CEX na innej sieci i przetransferować je mostem dostępnym na stronie chociażby z sieci BSC (Binance Smart Chain) – to rozwiązanie rekomenduję raczej bardziej doświadczonym użytkownikom zdecentralizowanych finansów.

Kiedy już zdobędziesz swoje tokeny (całość rozwiązań jest dostępna pod przyciskiem “Get ZETA” w panelu głównym ZetaHub) przejdź na stronę główną kampanii dostępną w ZetaHub.

Zaakceptuj teraz bonus powitalny i kliknij “Enroll and earn 1000 XP”, aby dołączyć do kampanii i móc rozpocząć wykonywanie zadań. Będzie Cię to kosztować kilka centów opłaty w tokenie $ZETA.

Strona główna ZetaHub

Tydzień 1 kampanii Mainnet od ZetaChain

W pierwszym tygodniu mainnetowej kampanii pod airdrop od ZetaChain, mamy do dyspozycji kilka banalnie prostych zadań, za które możemy zgromadzić około 16 tysięcy punktów XP. Pamiętaj, że nowe zadania pojawiać się będą wraz z każdym kolejnym poniedziałkiem.

Na pierwszy ogień rekomenduję Ci wykonać najprostsze ze wszystkich dostępnych misji tego tygodnia. Jedyne co będziesz musiał zrobić, to utworzyć w Metamasku drugi adres portfela i przesłać na niego trochę tokenów $ZETA (może to być minimalna ilość, np. 0.1). Następnie odeślij część wspomnianej kryptowaluty na adres docelowy. Tym sposobem wykonasz dwa pierwsze zadania jakie postawili przed Tobą twórcy, tj. “Send” oraz “Receive” tokena $ZETA po sieci ZetaChain.

Kolejne trzy zadania również z łatwością wykonasz “za jednym zamachem”. Polegają one na otrzymaniu trzech kryptowalut na sieci ZetaChain, tj. ETH, BTC i BNB. W tym celu udaj się na DEX IzumiFinance i upewnij się, że twój MetaMask jest na sieci ZetaChain.

Teraz wymień dowolną kwotę tokena ZETA (rekomenduję 0.5) na odpowiednio każdy z trzech wymienionych wyżej tokenów. To tylko tyle i aż tyle.

Platforma handlowe DEX Izumi i handel tokenami ZETA na sieci ZetaChain

Nie zalecam korzystać w celu wykonania tego zadania aktualnie z zakładki “Send” (bridge z innej sieci), bowiem działa ona z dużymi oporami.

Do wykonania kolejnego i zarazem ostatniego zadania tego tygodnia przyda Ci się jeden z pozyskanych we wcześniejszym punkcie tokenów, tj. ETH, BNB lub BTC. W zakładce “Pool” na stronie głównej ZetaHub musisz dodać płynność tokena $ZETA w parze z jedną wybraną z grona wymienionych kryptowalut.

To tyle, jeśli chodzi o zadania dostępne w tygodniu pierwszym kampanii Mainnet od ZetaChain.

Pule płynności tokena ZETA w ZetaHub

Jeśli chodzi o zakładki dostępne w ZetaHub nie będące obecnie częścią kampanii takie jak np. “Governance”, zakładka ta aktualnie nie działa (została wyłączona krótko po starcie kampanii), ale w przyszłości możemy się spodziewać związanych z nią zadań. Warto więc się nią zainteresować i już teraz w zakładce “Stake” oddelegować pulę płynności, którą chwile wcześniej utworzyłeś. Z resztą team ZetaChain informuje, że problemy techniczne i chwilowy brak działalności poszczególnych funkcji mogą wciąż się zdarzać ze względu na wysokie obciążenie sieci i zainteresowanie nową kampanią na Mainnecie.

Po wykonaniu wszystkich zadań kliknij “Refresh activities” i kolejno klikaj “Claim XP”, aby odebrać punkty należne za wykonanie zadań. Następnie będziesz musiał prawdopodobnie odświeżyć stronę w przeglądarce, bowiem ZetaHub cały czas ma lekkie problemy z wizualizacją zdobytych punktów. Nie obawiaj się jednak, są to wyłącznie problemy graficzne, a każde zdobyte XP dokumentujemy podpisem bezpośrednio na sieci blockchain ZetaChain.

Tydzień 2 kampanii Mainnet od ZetaChain

Ku zaskoczeniu wszystkich, tydzień 2 kampanii na Mainnet ZetaChain zawiera dokładnie te same zadania jak w poprzednim cyklu. Z tego względu nie będę ponawiał ich tutaj, lecz zachęcam do przejścia przez opisane w tygodniu 1 kroki, które są tożsame. Aby jednak zakończyć ten tydzień z lepszą aktywnością portfela od większości użytkowników, zachęcam do wykonania ponadprogramowych aktywności, takich jak np. bridge na sieć ZetaChain i z powrotem.

W tym celu warto wykorzystać most Rhino.fi, który aktualnie prowadzi własną kampanię wynagradzającą użytkowników w niedalekiej przyszłości. Wykonaj tam kilka wspomnianych transakcji, aby zaznaczyć swoją obecność w protokole.

Ponadto, warto dołączyć też do kampanii na Layer3, którą prowadzi tam wspomniany bridge. Część zadań dotyczy właśnie tokena $ZETA, więc z pewnością nie zaszkodzi jeśli twój portfel zaznaczy na omawianej sieci jeszcze większą aktywność.

Tydzień 3 i 4 kampanii Mainnet od ZetaChain – nowe zadania na horyzoncie

Kolejne tygodnie kampanii na sieci ZetaChain wreszcie przyniosły pewną różnorodność. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że zespół deweloperów odpowiedzialnych za zadania skierowane w tym cyklu dla społeczności nie popisuje się jak na razie szczególną kreatywnością, bowiem nowe misje to zaledwie skromna część całości dostępnych zadań.

W tym tygodniu zadań jako użytkownik sieci polujący na airdrop będziesz mógł po pierwsze ponowić wszystkie działania z poprzednich tygodni, które to działania będą punktowane w dokładnie taki sam sposób.

Ponadto do Twojej dyspozycji doszły także trzy nowe misje, którymi bardziej szczegółowo przyjrzę się poniżej. Na wstępie zaznaczę jednak, że odnośnik do każdej platformy znajduje się w panelu głównym ZetaHub, czyli miejsca, w którym znajdują się dostępne zadania oraz całe zestawienie Twojej dotychczasowej punktacji.

Pierwsza z nowych aplikacji, która oferuje 2500 XP za aktywność w obrębie protokołu to Eddy Finance. Zadanie dotyczące tej platformy jest banalnie proste, bowiem wystarczy dokonać za jej pośrednictwem “swapa” tokenów na dowolną kwotę. Nie jest również określone jaki token ma zostać wymieniony na inny, więc twórcy dają Ci w tym zakresie kompletną dowolność. Osobiście rekomenduję wykonać za sprawą tej aplikacji zadanie polegające na pozyskaniu kryptowalut ETH, BTC i BNB na sieci ZetaChain.

Kolejny protokół, który wykorzystasz w tym tygodniu do zgarnięcia punktów doświadczenia w kampanii pod airdrop $ZETA to Range Protocol. W tym przypadku wystarczy dodać płynność do jednej z par zaproponowanych na stronie. Z pewnością robiłeś to już dziesiątki razy i nie ma w tym zasadniczo nic trudnego. Najpierw potwierdź możliwość użycia poszczególnych tokenów, a następnie stwórz “liquidity”.

Ostatnia z nowych misji kampanii ZetaChain dotyczy “stakingu” tokena $ZETA na stronie Accumulated Finance. Po przejściu na stronę główną tego protokołu należy wybrać opcję “Stake” przy grafice tokena natywnego opisywanej sieci. Następnie wybierz ilość kryptowaluty jaką chcesz oddelegować. Może to być nawet symboliczny jeden token. Kiedy już potwierdzisz transakcję swoim portfelem EVM i zakończysz pomyślnie proces “mintu” tokenów stZETA, pozostanie Ci jedynie przejście do sąsiedniej zakładki czyli “Stake”. W tym miejscu wybierz ilość kryptowaluty jaką chcesz oddelegować. Po potwierdzeniu transakcji i odświeżeniu panelu ZetaHub wszystkie zadania powinny zostać prawidłowo naliczone, a odbiór punktów XP możliwy.

Program referalny w kampanii pod airdrop tokenów ZETA

Program referalny to element, który występował w rozbudowanej formie już na Testnecie ZetaChain. Twórcy postanowili go zachować również w pierwszej kampanii na sieci głównej. Choć był mocno krytykowany przez wczesnych użytkowników, teraz jego wpływ został zredukowany, a najbardziej premiowane działania to aktualnie te dokonywane po prostu na blockchainie.

Trzeba też uczciwie przyznać, że program referalny jest aktualnie bardzo opłacalny dla obu stron – zapraszającego i zaproszonego. Już na start nowy użytkownik otrzymuje bowiem w ramach bonusu powitalnego za dołączenie z linku referalnego większą ilość punktów XP, niż dostanie za niego osoba zapraszająca. Tak więc również dołączając do kampanii po przeczytaniu tego poradnika, pamiętaj, aby po wykonaniu wszystkich zadań i kliknięciu “Refresh activities” celem odebrania punktów XP, nie zapomnieć o zclaimowaniu 1000 punktów należnych za dołączenie za sprawą zaproszenia.

Kolejne nagrody od ZetaChain będą dystrybuowane niebawem

Niewątpliwie warto się przyglądać nowemu projektowi typu L1, który dopiero co odpalił się na sieci Mainnet. Na ten moment wśród kryptowalutowej społeczności nie ma jeszcze co prawda “hype’u” na sieci warstwy pierwszej, lecz nie przeszkadza to tokenowi $ZETA w utrzymaniu dość atrakcyjnego kursu tokena, mimo upływu dobrych kilku dni od startu sieci głównej.

Jak już wspomniałem wcześniej, pierwsza kampania na sieci Mainnet ma wstępnie potrwać 30 dni, i być może już właśnie ona zostanie wynagrodzona kolejnymi tokenami $ZETA, które powędrują do rąk wczesnych użytkowników tej sieci. Niewątpliwie warto skorzystać z okazji i – bardzo tanim kosztem w porównaniu do innych okazji airdropowych w przestrzeni kryptowalut – podjąć się wymienionych powyżej działań.

Pamiętaj też, że wcześniejsze kampanie na GALXE i wszystkie zgromadzone OAT na Testnecie nie zostały jeszcze wynagrodzone. Z zapowiedzi zespołu wynika, że będą – i to już w niedalekiej przyszłości. Tak więc jeśli nie jesteś zadowolony z przydziału dotychczasowych tokenów za działania na sieci testowej, to być może jeszcze nie wszystko stracone.

Wykres kursu kryptowaluty ZETA
Źródło: CoinGecko

Gdzie szukać okazji na soczyste airdropy w świecie kryptowalut?

Jeśli wykonałeś wszystkie zadania dostępne w ZetaHub na ten tydzień i wciąż mało Ci działań w kierunku airdropów, koniecznie zajrzyj na kanał na telegramie dedykowany Społeczności zgromadzonej wokół serwisu Bitcoin.pl. Codziennie dodaję tam kompleksową listę działań, które uplasują Cię wysoko w kolejce inwestorów oczekujących airdropów od różnorodnych protokołów i aplikacji. Nie będziesz też narzekał na monotonię, bowiem staram się wyszukiwać działania we wszystkich ciekawych niszach i trendujących obszarach Web3.

Od tej pory nie musisz już przeprowadzać własnego researchu, który, nawiasem mówiąc, nie zawsze należy do najbezpieczniejszych. Na wspomnianym Telegramie wszystko zgromadzone jest w jednym miejscu, a dzięki włączeniu powiadomień, nigdy nie umknie ci żadna istotna informacja – jak chociażby ta o listingu danego tokena lub konieczności wykonania pilnych kroków w kierunku danego airdropa. Zawsze możesz też wrócić do poprzednich działań, bowiem historia kanału nie ulega przedawnieniu. Gorąco zapraszam i zachęcam do skorzystania!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Miłośnik kryptowalut i Trader. Dziennikarz z pasji, na służbie od blisko 4 lat. Historia, ekonomia i biohacking to moje pasje.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności