za
defi

Założyciel Chainlink: Rynek DeFi może w przyszłym roku urosnąć do 1 biliona dolarów

2021-05-08
DeFi
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Sergey Nazarov, założyciel sieci wyroczni Chainlink, uważa, że ekosystem DeFi może w przyszłym roku rozrosnąć się do 1 biliona dolarów.

Zapytany o swoje prognozy dla kryptowalut podczas panelu na tegorocznym Ethereal Summit, Nazarov powiedział:

Wartość zablokowana w DeFi będzie miała kolejne zero obok niej w przyszłym roku. Więc jeśli teraz jest na poziomie 70 miliardów dolarów, dojdzie do 700 miliardów dolarów. Może dojdzie do 1 biliona dolarów. I ignorowanie tego stanie się niemożliwe.

Co to jest DeFi?

Zdecentralizowane finanse, lub DeFi, jest terminem zbiorczym dla protokołów niepowierniczych – zasadniczo kawałków kodu, które obsługują twoje pieniądze dla ciebie, w przeciwieństwie do bankierów lub menedżerów inwestycyjnych. Kiedy ludzie mówią o wartości “zamkniętej” lub “zablokowanej” w DeFi, mówią o kwocie pieniędzy, które użytkownicy powierzają tym systemom.

Obecnie, według danych pochodzących z serwisu analitycznego DeFi Pulse, kwota ta wynosi około 80 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost z około 1 miliarda dolarów w tym samym czasie w zeszłym roku.

Na czele rankingu stoją popularne projekty DeFi, takie jak AAVE, MakerDAO i Uniswap, które odzwierciedlają szersze trendy na całym rynku kryptowalut (niedawno całkowita wartość rynku osiągnęła nowy rekord wszechczasów).

Kilka słów o Chainlink (LINK)

To, że Nazarov promuje DeFi, nie powinno być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, jak głęboko zainwestował w tę przestrzeń. Chainlink dostarcza dane do wielu z tych aplikacji za pośrednictwem wyroczni, czyli narzędzi, które kierują zewnętrzne dane (spoza łańcucha) na blockchain. Pozwalają one programom na wchłanianie informacji bez utraty aspektu decentralizacji.

W czwartek, 15 kwietnia, dostawca usług wyroczni Chainlink (LINK) opublikował nowy whitepaper. Przedstawił w nich plan rozszerzenia się na nowe horyzonty i stworzenia zdecentralizowanych sieci wyroczni następnej generacji. Architektura Chainlink 2.0 oferuje większy wybór przypadków użycia. Jej celem jest również rozszerzenie pakietu usług na inne rodzaje obliczeń danych off-chain. Dokument sugeruje, że te wyrocznie obliczeniowe stworzą rodzaj „hybrydowych smart kontraktów”, w których zostanie im przekazana pewna część logiki.

Natywny token sieci Chainlink, $LINK, jest obecnie 11. najbardziej wartościową kryptowalutą i niedawno osiągnął ATH.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności