Zakaz Bitcoina jest już niemożliwy – uważa Tyler Winklevoss

2021-04-03 Bitcoin Wiadomości

Bitcoin prawdopodobnie stał się już zbyt mocno wpleciony w świat finansów, aby jego zakaz był w ogóle możliwy. To zdanie […]

Bitcoin prawdopodobnie stał się już zbyt mocno wpleciony w świat finansów, aby jego zakaz był w ogóle możliwy. To zdanie dyrektora generalnego giełdy Gemini, Tylera Winklevossa.

Zakaz Bitcoina stał się niemożliwy

Choć władze USA od dawna nie są szczególnie przychylne Bitcoinowi, wprowadzenie zakazu kryptowaluty jest obecnie mało prawdopodobne. Przynajmniej takiego zdania jest CEO i współzałożyciel Gemini Tyler Winklevoss.

– Myślę, że gdybyśmy byli z powrotem w 2013 roku, byłoby to otwarte pytanie – powiedział Winklevoss podcasterowi Peterowi McCormackowi, zapytany o regulacje i potencjalny zakaz Bitcoina w USA. – Uważam, że Stany Zjednoczone nigdy nie zdelegalizują Bitcoina – dodał.

Bierze się to z faktu, że rynek mocno się rozwinął.

– Mówisz o firmach, które zapewniają ludziom karierę, budują gospodarkę, niektóre z nich wchodzą na giełdę. Zamierzają stać się motorami napędowymi na giełdzie. Zwinięcie tego z powrotem jest dla mnie mało prawdopodobne – stwierdził.

zakaz bitcoinaAdopcja na całym świecie blokuje potencjalne zamiary zakazu BTC

Winklevoss dodatkowo wspomniał o regulatorach jako o interesariuszach. Jak uważa, mają oni na uwadze dobro firm i konsumentów, ale niektórzy mogą również posiadać BTC i postrzegać je jako wartościowe aktywo. Zwrócił również uwagę na tendencję, zgodnie z którą liderzy branży kryptowalut trafiają na ważne stanowiska rządowe.

– Myślę, że w Stanach Zjednoczonych jest tak duża liczba ludzi, którzy w to wierzą, że wydaje mi się, że jest prawie 0% szans, że z jakiegoś powodu coś takiego [jak BTC] zostanie zakazane – powiedział.

Ten sam proces zaszedł już ponoć na całym globie.

– Myślę to samo o Wielkiej Brytanii i Europie. W Singapurze jesteśmy w trakcie procesu licencyjnego z MAS [Monetary Authority of Singapore], ich najwyższym regulatorem. Oni to przyjmują. Wszystkie jurysdykcje, które są wolnymi oraz otwartymi rynkami i wierzą w kapitalizm, wierzą w Bitcoina, wierzą w kryptowaluty – powiedział.

Mówiąc o liderach z rynku kryptowalut, którzy otrzymali nominację na stanowiska rządowe, wspomniał o tym, że Financial Crimes Enforcement Network niedawno wybrało byłego dyrektora Chainalysis na swojego nowego p.o. dyrektora.

Tagi
bitcoin bracia Winklevoss btc Tyler Winklevoss zakaz bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.