andrew yang

Andrew Yang będzie członkiem rządu Joe Bidena – sugeruje CNN

CNN sugeruje, że Andrew Yang znajduje się na krótkiej liście polityków, którzy mają objąć stanowiska w rządzie Joe Bidena. Prezydent elekt podobno rozważa jego kandydaturę jako sekretarza handlu. To ważna wiadomość dla rynku kryptowalut, ponieważ Yang jest znanym zwolennikiem blockchaina i Bitcoina.

Andrew Yang połączy siły z Joe Bidenem?

Według CNN, prezydent elekt może chcieć powołać Yanga, byłego kandydata na prezydenta Demokratów i przedsiębiorcę, na pewne stanowisko w jego gabinecie.

Wielu uważa Yanga za jednego z najbardziej probitcoinowych polityków w USA. W czasie kampanii mówił on, że w Stanach Zjednoczonych konieczne jest wprowadzenie głosowania mobilnego w oparciu o technologię blockchain i nakreślił plany regulacji branży kryptowalut. Poza tym jest on najbardziej znany ze swojej obietnicy wyborczej, w ramach której obiecywał zapewnić każdemu dorosłemu Amerykaninowi dochód gwarantowany na poziomie aż 1000 USD miesięcznie.

yang bidenOd zakończenia swojej kampanii, co miało miejsce jeszcze w lutym, Yang mówił o potencjalnym zaangażowaniu się w działalność Bidena, jeśli ten wygra wyścig do Białego Domu. W sierpniowym wywiadzie dla The Carlos Watson Show powiedział, że rozmawiał z ówczesnym kandydatem Bidenem na temat „nowego stanowiska, które jeszcze nie istnieje […], które dot. technologii i innowacji”, ale nie odpowiedział bezpośrednio na pytania dotyczące funkcji sekretarza handlu.

Jako sekretarz handlu Yang reprezentowałby w praktyce w gabinecie Bidena amerykańskie firmy. Ustawodawcy już zaproponowali ustawy, które wymagałyby od odchodzącego sekretarza Wilbura Rossa zbadania technologii blockchain i przekazania Kongresowi swoich ustaleń w tej dziedzinie.

Janet Yellen

Z kolei Janet Yellen ma być nowym sekretarzem skarbu, co nie jest zbyt dobrą informacją dla fanów Bitcoina, bowiem dotąd była ona dosyć wrogo nastawiona do kryptowalut. Twierdziła, że BTC nie jest czymś wartościowym. Yang w rządzie Bidena byłby przeciwwagą dla tego typu osoby.

Yang przebywa jednak obecnie w stanie Georgia, pomagając w kampanii demokratycznym kandydatom Jonowi Ossoffowi i Raphaelowi Warnockowi , którzy walczą o swoje fotele w Senacie USA.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Andrew Yang Joe Biden USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.