wolumen transakcji bitcoin

Wolumen transakcji BTC rośnie pomimo spadków kursu

bitbay zonda

Podobnie jak większość rynku kryptowalut, bitcoin (BTC) w ciągu ostatnich kilku dni znalazł się w niedźwiedziej passie. Nie wydaje się jednak, aby miało to wpływ na wolumen transakcji tej monety, który odnotował ostatnio najwyższy poziom od wielu miesięcy.

Kurs bitcoina spada, a wolumen osiąga szczyty

Wolumen transakcji tego flagowego cyfrowego aktywa (według siedmiodniowej średniej kroczącej) osiągnął właśnie siedmiomiesięczny szczyt na poziomie 293 520,059 BTC. Tak wynika z danych opracowanych przez platformę analityki on-chain – Glassnode, opublikowanych w dniu 9 maja na koncie Glassnode Alert.

Biorąc pod uwagę aktualny kurs bitcoina, oznacza to, że w tym okresie czasu pomiędzy uczestnikami rynku dokonano transakcji o wartości 9,7 mld dolarów.

Zgodnie z opublikowanym tweetem, ostatni szczyt pobija poprzedni, który udało się zdobyć zaledwie jeden dzień wcześniej  – 293 348,968 BTC.

Spadek kursu bitcoina

Ostatnie wydarzenia mają miejsce w momencie, gdy bitcoin zmaga się z gwałtownym spadkiem ceny. W dniu 8 maja osiągnęła ona 10-miesięczne minimum i nadal spada korelując z wyprzedażą na rynku akcji.

Jeszcze zaledwie kilka dni temu – w dniu 4 maja, bitcoin wykazywał oznaki ożywienia. Jego kurs wzrósł o 6% po tym, jak Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o pół punktu. Od tego czasu jednak zanurkował na południe wraz z resztą rynku.

W dniu 9 maja bitcoin spadł o ponad 5,05% w ciągu 24 godzin i o 14,78% w porównaniu z sytuacją sprzed tygodnia. Obecnie jego wartość oscyluje w okolicach 33 000 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 629 mld USD.

Wraz z ostatnim spadkiem bitcoin stracił ważny poziom wsparcia na wysokości 37 500 dolarów. Wskazuje to na możliwość dalszej utraty wartości i wyznacza granicę 30 000 dolarów jako kolejne wsparcie.

Warto zauważyć, że najwyższym pułapem dla kursu bitcoina od początku roku jest 48 000 USD, który udało się osiągnąć na początku stycznia.

Tagi
bitcoin btc kurs bitcoina kurs btc wolumen transakcji

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.