za
big short

Włoski i Holenderski Czerwony Krzyż uruchamiają zbiórkę Bitcoinów, aby stawić czoła koronawirusowi.

2020-03-15
Wiadomości

Pandemia wywołana przez koronawirusa obnażyła słabości włoskiej służby zdrowia. W obliczu zagrożenia tamtejszy Czerwony Krzyż i Komitet Colli Albani, utworzyły zbiórkę Bitcoinów i innych kryptowalut na walkę z koronawirusem. W chwili pisania tego artykułu, we Włoszech odnotowano 21 tysięcy przypadków zakażenia oraz 1440 zgonów. Wyleczonych zostało 1966 osób.

Zobacz najnowsze oficjalnie potwierdzone dane na stronie: http://tiny.cc/07s7kz

Cel zbiórki

Zebrane środki zostaną przekazana na zakup i utworzenie zaawansowanego posterunku medycznego drugiego poziomu do wstępnej segregacji przypadków COVID-19. Cel w wysokości 10.000 € zostanie wykorzystany na zakup podstawowej infrastruktury i sprzętu medycznego na potrzeby projektu. Wszelkie nadwyżki zostaną wykorzystane w celu zapewnienia personelowi medycznemu niezbędnej ochrony osobistej.

Postępy zbiórki oraz adres portfela Bitcoin, na który można wysyłać wpłaty znajdziecie tutaj.

Przewodniczący komitetu IRC Colli Albani, Bruno Pietrosanti, powiedział:

„Musimy zmniejszyć presję na hospitalizacje, ponieważ liczba zakażonych osób rośnie i liczba miejsc dostępnych w szpitalach jest mniejsza. Wierzymy, że innowacyjne narzędzie do pozyskiwania funduszy, takie jak Bitcoin, może pomóc nam znaleźć niezbędne zasoby gospodarcze, które są bardzo trudne do uzyskania w tym historycznym momencie. ”

Społeczność kryptowalut zaangażowana w pomoc ofiarom COVID-19

Zbiórka jest organizowana wraz z Helperbit, blockchainowym startupem oferującym platformę dla organizacji charytatywnych. Inicjatywę wspierają także pozostałe środowiska związane z kryptowalutami:

  • Young Srl – startup FinTech działający w sektorze kryptowalut
  • Blockchain Education Network Italia – stowarzyszenie non-profit założone w 2014 roku, które rozpowszechniało wiedzę na temat Bitcoina i technologii blockchain we Włoszech

Andrea Ferrero , CEO w Young, powiedziała:

„Mocno wierzę, że technologia blockchain jest bardziej skuteczna i przejrzysta, aby wspierać tego rodzaju inicjatywy. Young to firma, której celem jest tworzenie lub wykorzystywanie innowacyjnych modeli w celu ulepszenia istniejących procedur i zawsze będziemy w czołówce we wspieraniu projektów charytatywnych, takich jak Czerwony Krzyż. 

Zbiórka Bitcoinów w Holandii

Na holenderskiej stronie Czerwonego Krzyża można teraz przekazywać kryptowaluty, aby pomóc w walce z COVID-19. Logo Bitcoina widać wyraźnie na zdjęciu powyżej.

Czerwony Krzyż już od jakiego czasu akceptuje wpłaty w postaci Bitcoina. Jeśli chodzi o darowizny, wiele organizacji charytatywnych jest otwartych na przyjmowanie kryptowalut. Jest to sposób dla społeczności blockchain, aby pokazać swoje prawdziwe oblicze, pomagając potrzebującym.

Niestety, Polski Czerwony Krzyż takiej możliwości nam nie daje. A szkoda, bo jesteśmy przekonani, że polska kryptowalutowa społeczność chętnie by pomogła.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności