Bitcoin w mediach

Władze USA publikują adresy BTC przestępców

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) zajęło się sprawą trzech chińskich obywateli, twierdząc, że naruszyli oni przepisy dotyczące […]

Data publikacji: 22 sierpnia 2019

bitbay

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) zajęło się sprawą trzech chińskich obywateli, twierdząc, że naruszyli oni przepisy dotyczące prania pieniędzy i przemytu narkotyków. Chińczycy używali w swoim procederze kryptowalut. Teraz władze publikują adresy BTC przestępców.

OFAC podało nazwiska oskarżonych. Są nimi: Xiaobing Yan, Fujing Zheng i Guanghua Zheng. Trio działało jako handlarze narkotyków. Teraz władze USA zamroziły posiadające do nich wszelkie nieruchomości, które znajdują się na terenie Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, agencja wymieniła w oświadczeniu również adresy BTC przestępców i jeden w blockchainie Litecoina, który ponoć także należał do handlarzy z Chin (znajdziecie je wszystkie tutaj).

Według komunikatu prasowego, Fujing Zheng jest „zagranicznym handlarzem narkotyków”, który współpracował z Guanghua Zhengiem. Yan także został określony jako „znaczący handlarz narkotykami”.

Oprócz podania imion i nazwisk trzech osób, OFAC umieściło w komunikacie ostrzeżenie przed firmami Qinsheng Pharmaceutical Technology Co. Ltd. i Zheng Drug Trafficking Organisation.

OFAC działało w tej sprawie z Zespołem ds. egzekwowania przestępstw finansowych (FinCEN) i lokalnymi organami ścigania. Grupa jest oskarżana dokładnie o „produkuje i sprzedaż śmiertelnie groźnych narkotyków”.

„[Fujing] Zheng i Yan wysłali setki paczek syntetycznych opioidów do USA, kierując reklamy do klientów poprzez reklamę online (…), używając [w handlu] komercyjnych przewoźników pocztowych.”

– dodają urzędnicy.

Adresy BTC przestępców

​​OFAC już po raz drugi publikuje adresy walut cyfrowych przestępców. Po raz pierwszy miało to miejsce w listopadzie 2018 r. i dot. paru obywateli Iranu.

Urzędnicy dodają, że agencja „publikuje adresy walut cyfrowych w celu identyfikacji nielegalnych podmiotów działających w przestrzeni cyfrowej waluty”.

Co grozi grupie Chińczyków? Zgodnie z prawem może być mowa o karze finansowej w wysokości 1,1 miliona dolarów. W grę wchodzą jednak też sankcje w wysokości 5 milionów dolarów i kara 30 lat więzienia.

Drew Hinkes, główny radca prawny w Athena Blockchain, powiedział CoinDesk, że wszelkie nieruchomości lub udziały w nieruchomościach, które ta trójka posiada w USA, muszą zostać teraz zablokowane i zgłoszone OFAC.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion