BitBay zmienia konta do wpłat i wypłat walut fiat

Giełdy kryptowalut

Największa polska giełda BitBay ogłosiła dziś, że niestety jest zmuszona „do zmiany sposobu obsługi wpłat i wypłat w walutach fiat.” […]

Największa polska giełda BitBay ogłosiła dziś, że niestety jest zmuszona „do zmiany sposobu obsługi wpłat i wypłat w walutach fiat.” Powodem jest brak porozumienia pomiędzy BOŚ Bankiem a Igorią, operatorem BitBay’a.

Dziś po godz. 13:00 giełda opublikowała na swoim profilu na Facebooku komunikat, w którym opisuje, co się stało.

BitBay – sytuacja giełdy

„Z uwagi na brak porozumienia pomiędzy BOŚ Bankiem a obsługującym nas operatorem płatności [Igorią – przyp. autora], jesteśmy zmuszeni do zmiany sposobu obsługi wpłat i wypłat w walutach fiat. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, jesteśmy przygotowani na taką sytuację. Rachunki są już przygotowane. W ciągu następnych dni dokonamy przełączenia systemu i udostępnienia nowych numerów rachunków dla naszych użytkowników”

– informuje firma, ale też szybko uspokaja klientów:

„Przedstawiona sytuacja nie ma wpływu na naszą płynność. Środki naszych klientów trzymane są na niezależnych rachunkach bankowych.”

Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda następująco:

„Zlecone do dzisiaj do godziny 13:00 wypłaty w walutach fiat zostały wykonane. Przesłane do nas wpłaty, które nie zostaną zaksięgowane dzisiaj, zostaną odbite i zwrócone na konta nadawców.

Bez zmian dostępne są inne metody wpłat i wypłat, w tym:
– przelewy kryptowalut,
– wpłaty i wypłaty na poczcie,
– wypłaty w bankomatach.”

BitBay – chcąc ułatwić funkcjonowanie klientów w ciągu paru najbliższych dni – zdecydował się zlikwidować opłaty za wpłaty i wypłaty fiatów na poczcie oraz wypłaty w bankomatach.

„Będą one dostępne za darmo od piątku do czasu wznowienia przelewów bankowych”

– czytamy w komunikacie

„Zlecone wypłaty fiat zostaną zrealizowane natychmiast po odzyskaniu możliwości realizacji przelewów bankowych”

– dodaje firma.

BitBay ma wkrótce poinformować klientów o kolejnych krokach. Wiele wskazuje jednak na to, że giełda przygotowała się na taki scenariusz.

Kolejny cios w rynek?

O sytuacji pisaliśmy już tutaj. Problemy Igorii zaczęły się od upadku Bitmarketu. To wtedy okazało się, że konta firmy w BOŚ są zagrożone. W tle pojawiły się ponoć też naciski ze strony KNF.

BitBay już wcześniej informował swoich klientów o komplikacjach z tym związanych:

“Według przekazanych nam informacji i komunikatu Igoria Trade S. A., na skutek upadku giełdy BitMarket, BOŚ bank zadecydował o czasowym wstrzymaniu transakcji operatora. Mimo że w BOŚ nie były prowadzone rachunki należące do BitMarketu, co niezwłocznie w oświadczeniu potwierdziła Igoria Trade S.A., bank zażądał dodatkowej dokumentacji, która jest obecnie przygotowywana.”

Ponoć w ostatnich dniach trwały negocjacje, które miały na celu zachowanie status quo, czyli uratowanie rachunków w BOŚ. Niestety bez pozytywnego skutku. BitBay nie kryje żalu z tym związanego:

„Na koniec chcielibyśmy wyrazić nasz głęboki żal z powodu zaistniałej sytuacji. Jako firma od wielu lat obsługująca polskich klientów i współpracująca z instytucjami państwowymi jesteśmy rozczarowani sposobem traktowania nie tylko nas, ale przede wszystkim społeczności kryptowalut w Polsce. Blockchain i kryptowaluty to ogromna rewolucja technologiczna, która jako kolejna ominie nasz kraj i trwale zrazi do niego rodzimych specjalistów z tej branży.”

Tagi
bitbay bitbay giełda bitmarket Bitmarket Igoria giełdy kryptowalut Igoria polskie giełdy upadek bitmarketu

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.