Władze Iranu zatwierdziły do tej pory 30 kopalni kryptowalut

Mining Władze Iranu btc

Władze Iranu zatwierdziły do ​​tej pory 30 kopalni kryptowalut. Obiekty są rozmieszczone w kilku regionach, w tym w prowincji Teheran. […]

bitbay zonda

Władze Iranu zatwierdziły do ​​tej pory 30 kopalni kryptowalut. Obiekty są rozmieszczone w kilku regionach, w tym w prowincji Teheran. Rząd opublikował te dane w związku z rozprawą dot. nielegalnego kopania BTC w kraju.

Władze Iranu, a BTC

Warto dodać, że jedna trzecia zatwierdzonych kopalni BTC znajduje się w dwóch prowincjach. Samo zaś Irańskie Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu wydało licencje tylko 30 takim miejscom. Ujawnił to w tym tygodniu Financial Tribune, powołując się na oficjalne dane opublikowane na stronie internetowej departamentu. Jedna z tych farm górniczych znajduje się w prowincji Teheran, gdzie znajduje się stolica kraju.

Prowincja Semnan, region administracyjny na wschód od Teheranu, jest domem dla największej liczby licencjonowanych obiektów z sześcioma farmami kryptowalutowymi. Następna jest prowincja Alborz z czterema, a następnie Mazandaran, Wschodni Azerbejdżan i Zanjan.

Ministerstwo wydało również 2579 zezwoleń na utworzenie nowych jednostek przemysłowych w całej Republice Islamskiej, z których 305 znajduje się w prowincji Zanjan. Prowincja Fars, z 262 zezwoleniami, i Azerbejdżan Zachodni, z 247, zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Władze Iranu btc

Możesz legalnie kopać BTC!

Iran zatwierdził w 2019 roku kopanie kryptowalut jako legalną działalność. Rząd wprowadził system licencjonowania dla podmiotów, które chcą zaangażować się w branżę. Raport wskazuje, że zeszłego lata 14 farm wydobywczych działało na podstawie właśnie takich licencji.

Wysokie ceny kryptowalut i niskie koszty energii — autoryzowanym górnikom początkowo oferowano zniżkę w wysokości prawie połowy zwykłej stawki za energię elektryczną — sprawiły, że kopanie kryptowalut stało się atrakcyjnym biznesem w Iranie. Sytuacja jednak zaczęła ulegać zmianie, poprzez tegoroczne niedobory prądu, które były spowodowane miningiem.

W maju 2021 r. władze poinformowały, że odłączą licencjonowanym górnikom kryptowalut prąd w godzinach szczytu zużycia energii. Według rządowych szacunków, autoryzowane zakłady górnicze BTC zużywają dziennie około 300 megawatów energii elektrycznej.

Teheran ścigał również nielegalnych górników, oskarżając ich o zużywanie ponad 2000 megawatów dziennie. Według państwowego zakładu energetycznego Tavanir, deficyt energii elektrycznej w kraju wynosi 5000 megawatów. Ostatecznie Iran postanowił całkowicie zakazać kopania kryptowalut.

W ciągu roku irańskie organy ścigania zamknęły ponad 180 farm kryptowalutowych w samej prowincji Teheran. Wcześniej w czerwcu władze skonfiskowały 3000 jednostek sprzętu górniczego z nielegalnych przedsiębiorstw.          W zeszłym tygodniu irańska policja skonfiskowała 7000 maszyn do wydobywania Bitcoinów.

Tagi
btc Iran mining Władze Iranu Władze Iranu btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.