za
dan morehead

Willy Woo: przebicie ATH na BTC sprawi, że wypłyniemy na nieznane wody

zondacrypto bitcoin giveaway

W serii tweetów z 27 października Willy Woo, znany w społeczności kryptowalut analityk, opublikował swoje prognozy dotyczące kursu Bitcoina.

Bitcoin będzie drożeć

Woo odnosił się do współczynnika wartości sieci Bitcoina do transakcji (NVT), który ma na celu zasugerowanie, kiedy blockchain kryptowaluty jest przeceniany w porównaniu z rzeczywistą wartością transakcji przechodzących przez sieć.

We wtorek „organiczna wycena” Bitcoina oparta na NVT po raz pierwszy przekroczyła 10 000 USD.

Analityk dodał, że w czasie, gdy “czekamy, aż BTC zaksięguje [na wykresie] rekord wszechczasów”, zaznaczę, że organiczna wycena (…) jest już na poziomie rekord wszechczasów.”

Obserwacja ta nastąpiła, gdy akcja cenowa BTC nie wykazała oznak żadnej korekty, osiągając maksimum na poziomie 13 850 USD.

Opór 14 000 USD i eksploracja nowych obszarów

willy wooWarto jednak zauważyć, ze analitycy nadal dostrzegają stosunkowo niewielki opór między 14 000 USD a rekordowym wynikiem Bitcoina na wykresie wynoszącym 20 000 USD. Twierdzą oni, że w przypadku przełamania poziomu 14 000 USD możemy spokojnie dojść do ATH, czyli właśnie 20 000 USD.

„Na rynkach, na których dochodzi do przełamania historycznych maksimów, nie ma wcześniejszej historii, do której można by się cofnąć, więc ceny gwałtownie rośną w górę, eksplorując różne [nowe] poziomy, ponieważ nie ma historii, która mówi: „to nie tak powinno być”

– dodał Woo.

Wśród osób prognozujących już nowe ATH i to jeszcze przed końcem tego roku są m.in. współzałożyciel giełdy Gemini Tyler Winklevoss i dyrektor generalny Real Vision Raoul Pal. Obaj twierdzą, że BTC będzie rosło i to mocno w nadchodzących latach.

„Twierdziłbym nawet, że [oczekiwanie, że] Bitcoin będzie po 500 000 USD jest w rzeczywistości dość konserwatywnym [podejściem], bo gra [o to] nawet na dobrą sprawę się nie rozpoczęła”

zauważył zaś brat Tylera, Cameron.

W chwili pisania tych słów cena Bitcoina wynosiła około 13 630 USD, czyli aż 12 proc. więcej niż tydzień temu.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin cena kurs bitcoina kurs btc willy woo
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.