Wieloryby kupiły 90 000 BTC w 25 dni

Bitcoin Wiadomości wieloryb btc

Pomimo ostatnich wahań cen bitcoina, wieloryby nie zostały zniechęcone do gromadzenia pokaźnych udziałów. Kupując 100 000 monet w mniej niż […]

bitbay zonda

Pomimo ostatnich wahań cen bitcoina, wieloryby nie zostały zniechęcone do gromadzenia pokaźnych udziałów. Kupując 100 000 monet w mniej niż miesiąc, są teraz właścicielami prawie połowy krążącej podaży.

Wieloryby posiadają prawie 50% BTC w obiegu

Wieloryby Bitcoina są zazwyczaj podzielone na kilka grup. Prawdopodobnie najbardziej aktywna z nich to ta posiadająca portfele zawierające od 100 do 10 000 bitcoinów. Czasami ich zachowanie może decydować o akcji cenowej na rynku, ponieważ duża sprzedaż w stosunkowo krótkim okresie może prowadzić do znacznych korekt.

Według danych Santiment, wieloryby BTC wykorzystały ostatni miesiąc do zwiększenia swoich udziałów. Nie spowolniła ich nawet zmienność wywołana przez Elona Muska w połowie maja.

Wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 25 dni kupili 90 000 kolejnych Bitcoinów.

Obecnie znajdują się w posiadaniu siedmiotygodniowego maksimum 9,11 mln bitcoinów, wartych obecnie łącznie 367 mld dol.

– zauważyła firma analityczna i dodała, że ta imponująca kwota stanowi „48,7% całkowitej podaży bitcoinów.”

Mniejsi inwestorzy też kupują

Oprócz wielorybów, które oczywiście kupują więcej aktywów, w ciągu ostatnich miesięcy zakupy robią też mniejsi inwestorzy. Glassnode zauważył, że „reakcja 'małego człowieka’ na ewolucję Bitcoina jako aktywa może być widoczna w dystrybucji podaży”.

Portfele detaliczne zaczęły gromadzić więcej w połowie 2020 r., kiedy podstawowa kryptowaluta weszła w trzecią fazę, w której przekształciła się w „aktywo makroekonomiczne”.

W związku z tym portfele z mniej niż jednym bitcoinem, zwane również „sat stackers”, posiadają obecnie prawie 5% całkowitej podaży. Glassnode dalej wyjaśnił, że kontynuują oni zakupy w czterech przyspieszających fazach.

Tagi
bitcoin btc glassnode wieloryby

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.