Wieloryb przeniósł 333 mln dolarów w BTC

Bitcoin

Jak podaje Whale Alert, anonimowy wieloryb właśnie przeniósł ponad 7000 Bitcoinów – wartych prawie 333 miliony dolarów przy obecnej cenie […]

Jak podaje Whale Alert, anonimowy wieloryb właśnie przeniósł ponad 7000 Bitcoinów – wartych prawie 333 miliony dolarów przy obecnej cenie Bitcoina – do nieznanego portfela.

Wieloryby przenoszą środki

Wieloryb – termin używany do określenia właścicieli ogromnych ilości bitcoinów dokonał transakcji o 01:53 UTC z nieznanego portfela, do innego nieznanego portfela. Przed transakcją, wieloryb ten był 241. największym portfelem Bitcoina na świecie.

Ponieważ tożsamość wieloryba jest nieznana, trudno jest określić, dlaczego przeniósł on Bitcoina. Tak duży transfer może mieć związek z instytucją przenoszącą kryptowaluty do zimnych portfeli, ogromną transakcją OTC lub wewnętrznymi transferami pomiędzy portfelami giełdowymi. Spekulacje to jednak spekulacje, a tożsamość wieloryba pozostaje póki co tajemnicą.

400 mln przeniesione

W tym tygodniu miało miejsce więcej ruchów wielorybów. W ostatnich dniach rynek zaczęły kontrolować niedźwiedzie. Cena Bitcoina spadła z rekordowego poziomu 58 000 USD do dzisiejszego poziomu 47 000 USD. Najniższy poziom w tym tygodniu to 45 230 USD i został odnotowany w dniu 26 lutego.

W czwartek, Bitcoiny o wartości 400 milionów dolarów zostały wysłane od niezidentyfikowanego wieloryba – 215. największego portfela w momencie transferu – do portfela, który wg Whale Alert jest powiązany z Coinbase.

Jednak zgodnie z zapisem na Bit Info Charts, portfel odbiorcy jest własnością BetVIP, a nie Coinbase. BetVIP.com był Bitcoinowym bukmacherem  licencjonowanym w wyspiarskim kraju Curaçao. Firma zakończyła działalność w 2015 roku, rok po jej założeniu, powołując się na „restrykcyjne środowisko prawne” i „brak realnych przychodów”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.