za
Wieloryb w sieci Ethereum przeniósł 145 000 ETH

Wieloryb w sieci Ethereum przeniósł 145 000 ETH

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Pewien wieloryb w sieci Ethereum, który brał udział w ICO projektu, nagle ruszył aż 145 000 etherów o wartości ponad 276 milionów USD. Co robi z tymi środkami?

Wieloryb Ethereum nagle się obudził

Jak wskazują dane on-chain, w dniu 14 sierpnia 2022 r. pewien wieloryb, który brał udział w ICO “Ethereum Genesis”, przeniósł aż 145 000 ETH na różne adresy. Mówimy tu o środkach wartych 276 milionów USD przy obecnym kursie wymiany ETH. Był to pierwszy raz od 2019 r. kiedy ten uczestnik ICO ruszył swoje coiny. Transfery, jakie miały miejsce w niedzielę, zostały wysłane w wielu partiach po 5000 ETH, 10 000 ETH i 20 000 ETH. Wieloryb zakończył proces ostateczną wypłatą 10 000 ETH, której dokonał o godzinie 12:18 UTC. Adres zawiera również tokeny ERC20 o wartości 26 770 USD (głównie omisego – OMG).

Przed wysłaniem 145 000 ETH wieloryb przerzucił również 5000 ETH, co miało jednak miejsce 31 lipca 2019 r., kiedy jeden ether kosztował 220 USD. Wartość tej transakcji w lipcu 2019 r. wyniosła około 1,1 mln USD. 145 000 etherów wysłanych w niedzielę zostało przekierowane na dziewięć oddzielnych adresów w blockchainie.

wieloryb ethereum

Nie ma jednak możłiwości, aby dowiedzieć się, czy ETH zostały sprzedane na jakiejś giełdzie lub kantorze czy „przeznaczone do sprzedaży” na otwartym rynku. Możliwe, że wieloryb przetransferował środki na kilka adresów dla bezpieczeństwa, ponieważ uznał, że pierwotny adres jest z jakiegoś powodu zagrożony.

Budzenie kryptowalut

Warto dodać, że na rynku blockchaina co jakiś czas ktoś “budzi” tzw. „śpiące kryptowaluty”. Na przykład 10 sierpnia 2022 r. ktoś ruszył aż 41,55 BTC, które zostały wykopane aż 11 lat temu, czyli niemal na samym początku działania sieci Bitcoin. Jeśli interesuje was ten temat, polecamy portal btcparser.com, który analizuje różne łańcuchy i “wyłapuje budzące się śpiące kryptowaluty”.

Dlaczego ktoś nagle rusza tak spore sumy coinów i to po wielu latach ich “uśpienia”? Powodów może być wiele. Z jednej strony, może chodzić o chęć sprzedaży takiego majątku i zamienienia go na waluty fiat (inna sprawa, czy w czasie tak wysokiej inflacji ma to sens). Możliwe, że celem jest tylko zwiększenie bezpieczeństwa i transfer kryptowalut na kilka adresów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności