Bitcoin

Wieloryb przeniósł 1,3 mld USD w BTC

Anonimowy wieloryb przeniósł 1,3 miliarda dolarów w BTC w trzech transakcjach. Dlaczego? Czy to sygnał prowzrostowy czy może prospadkowy? Wieloryb […]

Data publikacji: 11 czerwca 2020

bitbay

Anonimowy wieloryb przeniósł 1,3 miliarda dolarów w BTC w trzech transakcjach. Dlaczego? Czy to sygnał prowzrostowy czy może prospadkowy?

Wieloryb przenosi BTC

wieloryb btcWedług danych z blockchaina głównej kryptowaluty nieznany z imienia i nazwiska inwestor z rynku Bitcoina (BTC) przeniósł w ramach sieci ponad 132 255 BTC, czyli około 1,3 miliarda dolarów, w trzech transakcjach w odstępie zaledwie jednej minuty. Transfer środków miał miejsce 11 czerwca w ramach  bloku numer 634 133.

Tak duże, przenoszone wartości wzbudziły obawy na rynku i doprowadziły np. do spekulacji, że owe ponad 130 tys. Bitcoinów należą do giełdy lub jakiejś firmy powierniczej. Jeden użytkownik Reddita spekulował nawet, że to środki, które są własnością Coinbase Custody.

Nie wiemy jednak kto jest właścicielem kryptowalut, ani z jakiego powodu je teraz przenosi. To zresztą nie pierwszy taki transfer w ostatnim czasie. W kwietniu giełda kryptowalut Bitfinex przeniosła wewnątrz blockchaina aż 161 500 BTC, czyli 1,1 miliarda dolarów. To czyni tę transakcję największą pojedynczą transakcją w historii łańcucha Bitcoina.

Jednak ani transakcja Bitfinexa, ani nowego wieloryba, który teraz nam się ujawnił, nie była w rzeczywistości związana z największą kwotą w kryptowalutach, jaką kiedykolwiek przeniesiono. Ten zaszczyt przypada transakcji o wartości 500 000 BTC dokonanej 16 listopada 2011 r. W tym czasie była ona warta 1,32 miliona dolarów. Dziś już aż 4,9 miliarda dolarów.

Tanie przelewy

Niedawno pisaliśmy też o tym, jak tanie może być transferowanie dużych środków w ramach blockchaina. Baczny obserwator rynku kryptowalut i ruchów na blockchainach, Whale Alert, zauważył w maju pojedynczą transakcję o wartości aż 14 922 BTC, czyli wtedy ok. 143,96 miliona dolarów. Przelew tak wielkiej kwoty kosztował go tylko 0,00003138 BTC, co stanowiło około 0,30 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion