Bitcoin

Wieloryb w sieci BTC dokonał spektakularnej wypłaty środków. Zapłacił za to… 0,30 USD

Jeden z najbogatszych posiadaczy Bitcoinów, czyli tzw. „wieloryb”, właśnie zakończył ogromny transfer kryptowalut w ramach sieci. Czy to dobry, czy […]

Data publikacji: 19 maja 2020

bitbay

Jeden z najbogatszych posiadaczy Bitcoinów, czyli tzw. „wieloryb”, właśnie zakończył ogromny transfer kryptowalut w ramach sieci. Czy to dobry, czy zły znak?

Wieloryb BTC transferuje środki

Inwestorzy nierzadko szukają wskazówek nt. tego, co robić – kupować czy sprzedawać BTC – analizując ruchy największych graczy, czyli wielorybów. Teraz zastanawiają się, dlaczego tajemniczy wieloryb całkowicie opróżnił swój portfel na Bitcoiny, wysyłając środki na inny, anonimowy adres.

Baczny obserwator rynku kryptowalut i ruchów na blockchainach, Whale Alert, zauważył pojedynczą transakcję o wartości aż 14 922 BTC, czyli ok.143,96 miliona dolarów. Przelew tak wielkiej kwoty kosztował 0,00003138 BTC – co stanowi około 0,30 USD.

Napisał o tym w swoim nowym tweecie:

 

wieloryb btcWedług BitInfoCharts portfel stale gromadził BTC w ciągu jednego miesiąca. Widać to w tym miejscu. 5 kwietnia był to 58. „najbogatszy” adres w sieci Bitcoina o wartości ponad 12 380 BTC, czyli 85,08 mln USD.

Do 13 maja portfel podskoczył o 10 miejsc, aby zająć 48. pozycję wśród najbogatszych adresów w blockchainie Bitcoina i przechowując ponad 15 470 BTC, które były wówczas warte 138,15 mln USD. Nie jest jasne, dlaczego nagle wysłał środki na inny adres.

Nowe dane pokazują, że wieloryby w sieci Bitcoina stale gromadzą cyfrowe waluty

Tak jak wspomnieliśmy, mniejsi inwestorzy interesują się tym, co robią ich „wielcy” odpowiednicy. Według firmy Glassnode liczba adresów w blockchanie Bitcoina posiadających co najmniej 1000 BTC krótko spadła po wielkim krachu, który miał miejsce w połowie marca, ale szybko powróciła do wyższych poziomów, gdy rynek odzyskał siły.

Ogólnie od dawna zauważa się, że „wieloryby” kumulują BTC. Czyżby przygotowywały się na kolejną bańkę na kryptowalutach? To realne, pamiętajcie jednak, że wcale nie musi to tego oznaczać…

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.