za
bitbay wosp

Wielki sukces WOŚP!

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Za nami już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Fundacji udało się zebrać kwotę ponad 115 mln zł. Udział w wydarzeniu miała polska giełda kryptowalut BitBay, która umożliwiała wpłacanie na cele charytatywne cyfrowych walut.

Kryptowaluty mają moc!

“Już po raz czwarty łączymy siły z WOŚP i startujemy ze zbiórką w kryptowalutach na rzecz 28. Finału WOŚP!

Dzięki wielkim sercom społeczności kryptowalut wspólnie na rzecz Fundacji przekazaliśmy już ponad 2120 000 złotych!

Od 3 do 12 stycznia gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”

– tak współpracę z WOŚP w tym roku zapowiedziała giełda.

Jaki efekt przyniosła kooperacja BitBay z WOŚP? Giełdzie udało się zebrać ponad 11 500 zł. Użytkownicy wpłacali zarówno BTC, jak i altcoiny takie jak: BCC, LTC, ETH, LSK, GAME, BTG, XRP, GNT, XLM czy BOB. To ciekawe zjawisko, bowiem pokazuje, że fani kryptowalut coraz częściej używają do takich celów altcoinów, a nie tylko BTC.

Szczegółowe rozliczenie znajdziecie na stronie BitBay, w tym miejscu.

WOŚP czyni cuda

WOŚP co roku bije rekordy w kwestii zbiórek na cele charytatywne. W ramach ostatniej zbiórki zorganizowano aż 1760 sztabów. Z fundacją współpracowało wczoraj ponad 120 tys. wolontariuszy. Pieniądze zbierano też za granicą m.in. w Anglii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Belgii, USA i Australii.

Warto wspomnieć, że akcje wsparli też celebryci, znani artyści czy sportowcy. Dzięki nim można było wylicytować np. replikę medalu noblowskiego pisarki Olgi Tokarczuk, kolację z piłkarzem Robertem Lewandowskim, sukienkę od wschodzącej gwiazdy estrady Roksany Węgiel czy kurtkę, w której aktor Bogusław Linda grał w kultowym polskim filmie sensacyjnym “Psy”.

Finał zwieńczyło jak co roku tzw. światełko do nieba. W Gdańsku uczczono też pamięć prezydenta Pawła Adamowicza, który zginął tragicznie w 2019 r. właśnie w wyniku zamachu, jaki miał miejsce w czasie finału WOŚP w jego mieście.

WOŚP po raz kolejny pokazał, że potrafi wyciągnąć z Polaków dobro, które w nich tkwi. Dzięki giełdzie BitBay swój udział w tym wszystkim miała też społeczność kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 397,87 USD3,05%
Ethereum logo
EthereumETH
3145,73 USD2,13%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,29 USD0,41%
Solana logo
SolanaSOL
180,30 USD5,91%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,09%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3145,24 USD2,14%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,39%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD1,73%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD1,88%