za
wielka akumulacja bitcoina

Trwa “wielka akumulacja” bitcoina, uważa Cameron Winklevoss

Binance Launchpool

Rozpoczęła się „wielka akumulacja” bitcoina, twierdzi Cameron Winklevoss. W tle kurs bitcoina przebił poziom 30 000 USD.

Wielka akumulacja bitcoina trwa

W ciągu ostatniego tygodnia Fidelity, Invesco, Wisdom Tree i Valkyrie podążyły za gigantem inwestycyjnym BlackRock, rozpoczynając starania dot. utworzenia bitcoinowego ETF-a. W efekcie kurs bitcoina przebił już poziom 30 000 USD, który był dotąd mocnym oporem.

Cameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy kryptowalut Gemini, przyznał, że wierzy, że właśnie rozpoczęła się „wielka akumulacja” bitcoina. Instytucje i inwestorzy detaliczni mają ponoć skupować BTC. Dodał, że kupowanie bitcoinów przed wejściem funduszy ETF na rynek publiczny jest podobne do zakupów przed pierwszą ofertą publiczną.

 bracia winklevoss

Rozpoczęła się wielka akumulacja bitcoinów. Każdy, kto obserwuje lawinę zgłoszeń ETF, rozumie, że okno na zakup bitcoinów przed IPO, zanim ETF-y zostaną uruchomione i otworzą wrota, szybko się zamyka. Jeśli bitcoin był najbardziej oczywistą i najlepszą inwestycją poprzedniej dekady, to prawdopodobnie będzie to najbardziej oczywista i najlepsza transakcja tego dziesięciolecia

– napisał w social mediach.

W podobnym tonie wypowiedział się prezes MicroStrategy, Michael Saylor. On także spodziewa się rosnącego popytu na BTC ze strony  instytucji.

Z kolei w czasie wywiadu dla CNBC inwestor Anthony Pompliano powiedział, że spodziewa się dużego napływu na rynek większych podmiotów. Wskazał, że na rynku mamy teraz “instytucje i osoby prywatne, które starają się zdobyć swój udział w 21 milionach bitcoinów, które kiedykolwiek będą istnieć”.

Ludzie zapominają, że kapitalizacja rynkowa bitcoina wzrosła z 0 do prawie 1 biliona USD przy prawie zerowym udziale instytucjonalnym

– dodał w tweecie z 21 czerwca.

Kiedy najwięksi wejdą na scenę?

Kiedy gracze z Wall Street i BlackRock pojawiają się na rynku, Pompliano spodziewa się tego, że bitcoin stanie się „wysoce niepłynny”, ponieważ inwestorzy detaliczni „nie chcą sprzedawać na Wall Street”.

Tymczasem Dylan LeClair, analityk bitcoina i założyciel 21st Paradigm, wyjaśnił, że cena kryptowaluty jest teraz „niezwykle nieelastyczna”. „Bardziej niż kiedykolwiek”, dodał. Przewiduje jednak, że żaden wniosek o ETF nie zostanie zatwierdzony przez SEC przynajmniej do stycznia lub lutego 2024 r.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności