za

WeTransfer rozpoczyna współpracę z Minima. Celem jest zwiększenie adopcji NFT

2023-02-07
BlockchainNFT
Binance Launchpool

WeTransfer chce wejść do ekosystemu Web3. Umożliwi to partnerstwo z Minima.

WeTransfer łączy siły z Minima

WeTransfer, platforma udostępniania plików, poinformowała o współpracy z Minima. Kooperacja ta umożliwi użytkownikom tworzenie i wysyłanie NFT z ich telefonów.

Według Damiana Bradfielda, dyrektora kreatywnego WeTransfer, decyzja o partnerstwie z Minima wynikała z tego, że wizja tej drugiej firmy “jest ściśle zgodna” z tą WeTransfer. Chodzi o to, “by bezproblemowo łączyć ludzi i ułatwiać innowacje i kreatywność bez poświęcania [w tym celu] prywatności”.

WeTransfer, który umożliwia pobieranie dużych plików bez konieczności tworzenia na platformie konta, rzeczywiście ma infrastrukturę, która powinna umożliwić realizację powyższych celów.

Z kolei Minima to grupa programistów, którzy stworzyli łańcuch bloków warstwy 1 przeznaczony do działania wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Aby uruchomić węzeł, użytkownik Minima będzie musiał jedynie pobrać na telefon specjalną aplikację i pozwolić jej działać w tle.

Minima Coin, token projektu, może być preferowaną metodą płatności dla transakcji związanych z NFT, które będą przeprowadzane dzięki partnerstwu.

Według Hugo Feilera, dyrektora generalnego Minima, współpraca pozwoli jego projektowi od samego początku zdobyć przyczółek w branży sztuki cyfrowej, przyciągając do siebie artystów z rynku NFT, którzy będą mogli pobierać tantiemy z cyfrowych dzieł sztuki sprzedawanych za pośrednictwem firmy tak długo, jak będą tylko chcieli. Dodał, że on sam i jego współpracownicy czekają “na wsparcie rozwoju (…) w erze cyfrowej, w której jednostki zachowują własność i kontrolę nad swoimi pracami”. Jego zdaniem nowe “partnerstwo pozwoli zbadać praktyczne zastosowanie technologii NFT, coś, co interesuje nie tylko rynek kryptowalut”. Będzie też testem, który pozwoli “zademonstrować potencjał szerszego zastosowania tego innowacyjnego narzędzia cyfrowego”.

Funkcja dot. NFT Mimima opracowana wraz z WeTransfer zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. Aplikacja umożliwiająca użytkownikom uruchamianie własnego węzła w sieci Minima będzie dostępna do pobrania w ponad 180 krajach. Może się okazać, że będzie to ważny krok w adopcji nie tylko NFT, ale technologii blockchain.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 470,35 USD0,15%
Ethereum logo
EthereumETH
3520,16 USD0,36%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,80 USD1,28%
Solana logo
SolanaSOL
135,00 USD-0,30%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3519,49 USD0,33%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,31%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,59 USD6,42%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,17%