za
tesla

Według raportu SEC, Tesla posiada ponad 2 mld USD w Bitcoinie

2021-05-03
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Producent pojazdów elektrycznych Tesla złożył swój pierwszy raport kwartalny za 2021 rok. Według niego wartość posiadanych przez firmę Bitcoinów wynosi ponad 2 miliardy dolarów.

Prawie 2,5 mld dolarów w Bitcoinie

Tesla złożyła swój najnowszy raport kwartalny w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Przedstawia on sprawozdanie finansowe firmy. W sprawozdaniu tym uwzględniono portfel Bitcoinów Tesli. Jest to nowy element w jej bilansie, ponieważ spółka niedawno przeniosła znaczną część swojego kapitału do BTC.

Na dzień 31 marca br. wartość Bitcoinów Tesli wynosiła 2,48 mld USD. Firma odnotowała również zysk netto w wysokości 101 mln USD na posiadanych cyfrowych aktywach. Tesla odnotowała 128 milionów dolarów zysku ze sprzedaży około 10 procent swoich całkowitych udziałów w BTC. Rozliczyła również 27 milionów dolarów straty po obliczeniu odpisów z tytułu utraty wartości niektórych BTC.

Musk wyjaśnia nagłą sprzedaż BTC

Powszechnie uważa się, że na decyzję Tesli o rozpoczęciu inwestowania części swojego kapitału w Bitcoina wpływ miała firma MicroStrategy. Dyrektor generalny tej firmy, Michael Saylor, jest największym zwolennikiem Bitcoina i w połowie 2020 roku rozpoczął instytucjonalny trend, w świecie krypto potocznie nazwany “Efektem MicroStrategy”.

Saylor pod koniec zeszłego roku zaoferował podzielenie się swoją wiedzą dot. BTC z prezesem Tesli Elonem Muskiem. Kilka miesięcy później producent pojazdów elektrycznych ujawnił spore zakupy.

Musk w ostatnich miesiącach stał się również zdecydowanym zwolennikiem fundamentów stojących za inwestycją w Bitcoina. Z tego powodu wiadomość, że Tesla sprzedała 10 procent swoich udziałów w BTC, wzbudziła niepewność wśród społeczności. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że firma wprowadziła opcje płatności w BTC za swoje samochody oraz stwierdziła, że będzie hodlować monety uzyskane z ich sprzedaży. Dyrektor generalny Tesli udzielił krótko wyjaśnił powody sprzedaży Bitcoinów Tesli.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności