Amerykańska sieć restauracji zaakceptuje BTC

Bitcoin jedzenie za bitcoina

Lista firm i organizacji akceptujących bitcoina i inne aktywa kryptowalutowe jako metodę płatności wciąż rośnie. Teraz dołączyła do niej amerykańska […]

bitbay zonda

Lista firm i organizacji akceptujących bitcoina i inne aktywa kryptowalutowe jako metodę płatności wciąż rośnie. Teraz dołączyła do niej amerykańska spółka z branży spożywczej – Muscle Maker Grill oraz liczne sieci restauracji Landry’s.

Zjedz za BTC

Założona w 1980 roku, Landry’s Inc. jest korporacją obsługującą wiele mniejszych firm. Podczas niedawnego wywiadu dla CNBC, jej prezes i dyrektor generalny, Tilman Fertitta, ogłosił, że większość marek sieci restauracji zacznie wkrótce akceptować płatności BTC.

Będziemy go mieli, prawdopodobnie, w ramach wszystkich naszych marek restauracyjnych – lub 80% do 90% – w ciągu najbliższych 90 dni. Nie będziesz musiał już używać karty Mastercard, Visa lub American Express. Możesz użyć bitcoina lub innych walut cyfrowych.

Adopcja BTC rozpocznie się od niektórych placówek Mastro’s. Następnie płatności w krypto wprowadzą inne marki firmy, takie jak Morton’s The Steakhouse i Bubba Gump Shrimp Co..

Fertitta, którego drużyna NBA, Houston Rockets, również akceptuje płatności BTC, podkreślił prostotę transakcji kryptowalutowych. Dodał też, że raczej nie znikną one z rynku i „są tutaj, aby pozostać”.

To jest miejsce, w którym się znajduje i było nieuniknione, że tak się stanie.

– powiedział milioner.

Wkrótce po jego wywiadzie, Muscle Maker Inc nakreślił podobne plany. Firma, obsługująca Muscle Maker Grill, Healthy Joe’s, MMG Burger Bar i Superfit Foods, ogłosiła, że zacznie akceptować płatności w bitcoinie jako alternatywę dla gotówki, kart kredytowych i debetowych.

Akceptacja bitcoina jest naturalnym postępem dla firm, które chcą pozostać na czasie. Millenialsi poszukują zdrowej żywności, a dając im możliwość płacenia kryptowalutami sprawiamy, że jeszcze łatwiej jest zdrowo się odżywiać.

– skomentował dyrektor generalny Muscle Maker, Michael Roper.

Nieruchomości za BTC

Oprócz żywności, użytkownicy mogą wykorzystać podstawową kryptowalutę do zakupu nieruchomości. Argentyński gigant rynku e-commerce, Mercado Libre, ogłosił na początku tego tygodnia, że wystawił na sprzedaż wiele mieszkań, domów, kamienic, działek, gruntów i innych nieruchomości w Buenos Aires, Santa Fe i Cordobie. Można je kupić właśnie za BTC.

Oświadczenie podkreśliło rosnącą rolę cyfrowych aktywów w tym regionie. Co więcej, Mercado Libre zorganizowało webinar, w którym edukowało widzów, w jaki sposób mogą najlepiej wykorzystać kryptowaluty.

Tagi
adopcja bitcoin btc jedzenie Muscle Maker Grill

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.