za

Twórcy gier są przekonani, że Web3 zmieni rynek gamingowy

1,5% dla maluszka

Badanie przeprowadzone za pośrednictwem ankiety wykazało, że ​​programiści są zdania, że adopcja Web3 przez rynek gamingu będzie miała kluczowy wpływ na pozyskanie oraz utrzymanie użytkowników.

Web3 zmieni rynek gier?

Firma specjalizująca się w grach opartych na blockchainie – Coda Labs – zleciła niedawno przeprowadzenie ankiety badawczej, która była skierowana do twórców gier. Celem przeprowadzonej analizy było zbadanie przemyśleń deweloperów na temat Web3 w sektorze gamingowym. Po otrzymaniu wyników, osoby przeprowadzające badanie ustaliły, że większość respondentów jest zdania, że ​​gry Web3 już w tym momencie wchodzą do ich firm. Co więcej 75% uczestników ankiety nastawia się już na to, że będą w przyszłości pracować nad projektami z tego segmentu.

Co więcej, ponad 50% uczestników badania jest przekonana, że ​​Web3 zrewolucjonizuje branżę gier. Niektórzy spodziewają się, że Web3 będzie miało istotny wpływ na pozyskiwanie nowych, jak i zatrzymywanie starych użytkowników przy danych seriach gier.

Dyrektor generalny i założyciel Coda Labs – Sekip Can Gökalp – również postanowił podzielić się swoim komentarzem odnośnie wyników przeprowadzonego badania. Gökalp zwraca uwagę na to, że potencjał gier Web3 jak najbardziej stanowi przedmiot dyskusji, jednakże dostrzegalne korzyści dla rynku programistów jest oczywiste i niezaprzeczalne. Następnie wyjaśnił, że:

Ta ankieta pokazuje, że większość programistów zanurzyła się już w tworzeniu gier Web3, kierując się korzyściami, takimi jak dodatkowe fundusze, nowe źródła przychodów i utrzymanie graczy.

Poza napływem nowych użytkowników, deweloperzy zwracają również uwagę na fakt, że Web3 stanowi nowe źródła przychodów. W tej kwestii 47% uczestników ankiety stwierdziło, że jedną z głównych zalet Web3 jest sprzedaż niewymiennych tokenów (NFT), a 43% wierzy w potencjał kryptowalutowych tokenów jako źródło dodatkowych dochodów.

Jednak nie wszyscy podzielają entuzjazm związany z Web3. Istnieje wciąż pewien procent programistów, którzy wątpią w to, że Web3 zostanie z nami na dłużej. Jak można wyczytać z wyników badania, 32% uczestników twierdzi, że ​​gry Web3 stanowią wyłącznie chwilową modę i nie będą istnieć długo na rynku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności