logo walmart

Amerykańska sieć sklepów – Walmart – planuje wejść w sektor metaverse

Bitcoin
bitbay zonda

W zeszłym roku pojawiły się fałszywe informacje dot. współpracy Walmart z Litecoinem. Tym razem jednak amerykański gigant handlu detalicznego oficjalnie złożył dokumenty u lokalnych regulatorów, aby móc wejść na rynek kryptowalut i  w przestrzeń metaverse.

Jak wynika z raportu CNBC, dokumenty dot. zaangażowania w metaverse złożone przez Walmart datowane są na koniec grudnia ubiegłego roku.

Zasadniczo, firma chce umożliwić swoim użytkownikom zakup elektroniki, dekoracji, produktów higieny osobistej i wszystkiego innego poprzez wirtualną rzeczywistość.

Walmart złożył siedem oddzielnych wniosków. Jeden z nich ma na celu, aby Urząd Patentów i Znaków Towarowych w USA dał firmie zielone światło na wprowadzenie własnej kryptowaluty i skorzystanie z szybko rosnącej popularności przestrzeni NFT.

Josh Gerben, prawnik zajmujący się znakami towarowymi, określił próby uzyskania licencji przez Walmart jako “super intensywne”:

Jest w nich wiele języka, który wskazuje, że firma dużo skupia się na planach odnośnie tego, jak zamierzają wejść w kryptowaluty, jak chcą pojawić się w metaverse i wirtualnym świecie, który wydaje się nadchodzić lub który już tu jest.

Gerber podkreślił, że decyzja Facebooka o zmianie nazwy swojej marki na Meta była katalizatorem, który zapoczątkował wyścig o stanie się pionierem wirtualnego świata.

walmart

Fałszywe informacje dot. Walmart i LTC

W zeszłym roku pojawiły się doniesienia, że Walmart nawiązał współpracę z Litecoin i zaakceptuje LTC jako formę płatności w swoich sklepach. Okazało się jednak, że były one fałszywe. To wydarzenie wywołało ogromną zmienność kursu na rynku. Najpierw LTC wystrzelił mocno na północ, jednak kiedy wyszło na jaw, że informacje są jedynie fake newsem, niemal natychmiast zanurkował.

Niemniej jednak, firma zainstalowała później 200 bitomatów w swoich sklepach w USA. Obiecała także, że ich liczba w najbliższych miesiącach wzrośnie do 8000.

W wywiadzie dla Bloomberga, główny strateg i szef badań w BitOoda, Sam Doctor, powiedział, że chociaż bitomaty są już popularne w Stanach Zjednoczonych, Walmart spowoduje, że zacznie z nich korzystać więcej osób:

Walmart rozszerza dostęp do bitcoina dla większej liczby osób i daje mu dalszą legitymizację wśród sceptyków.

Według danych Coin ATM Radar, obecnie istnieje ponad 25 000 bitomatów w całych Stanach Zjednoczonych. Ponad 4400 urządzeń obsługuje firma Coinstar.

Tagi
kryptowaluty litecoin ltc metaverse NFT USA Walmart

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.